Znajdź teren narciarski
Wybierzcie Państwo idealny teren narciarski!
  1. Wystarczy wybrać ważne dla Państwa kryteria.
  2. Jako wynik otrzymają Państwo ośrodki z optymalnym terenem narciarskim.
Dane terenu narciarskiego
dowolny dowolny
dowolny dowolny
dowolny
Teren narciarski polecany dla
dowolny
dowolny
dowolny
Pozostałe
dowolny
dowolny
dowolny
dowolny
Dane wycieczki
dowolny
Państwa wybór
Wielkość terenu: dowolny Początkujący: dowolny Snowpark: dowolny długość podróży: dokładnie jak wybrano
Najwyższy punkt: dowolny Zaawansowani & freeride: dowolny Wyciągi & gondole: dowolny Kraj: dowolny
Km tras biegowych: dowolny Opinie Klientów: dowolny Cena za osobę: dowolny
Rodzina & dzieci: dowolny Après-ski: dowolny Czas podróży : dowolny
Wystąpił błąd. Proszę sprawdzić wprowadzone dane i spróbować ponownie. Błąd podczas wyszukiwania
Award
Opinie Klientów

Neustift

720 Liczba ocen:

96 % Rekomendacja:

Miejscowość 9,1
Teren narciarski 9,3
Informacje o terenie narciarskim
Stubaier Gletscher
Maks. wysokość: 3 212 m
Min. wysokość: 1 750 m
Wys. miejscowość: 994 m
Wyciągi łącznie: 26
Orczyki: 14
Krzesełka: 7
Gondole: 5
Trasy łącznie: 65 km
Nartostrady:
25 km
Nartostrady:
15 km
Nartostrady:
25 km

Teren narciarski Stubaier Gletscher

Teren narciarski Stubaier Gletscher

Teren narciarski „Stubaier Gletscher” (1750-3212 m) to 65 km nartostrad (w tym trasy do skialpinizmu) o różnych stopniach trudności, 22 wyciągi na największym terenie lodowcowym w Austrii z nową karuzelą narciarską wokół Schaufelspitze (3333 m wysokości). To wszystko gwarantuje Państwu niezapomniany urlop!

Po rozszerzeniu terenu narciarskiego mają Państwo dostęp do nowego, 4-osobowego wyciągu krzesełkowego „Daunjoch”, który łączy ze sobą czarną trasę oraz liczne tereny do uprawiania freeride'u. „Skipiste 22 - Daunhill” - trasa o długości 1,6 km i nachyleniu do 60% prowadzi do samego Gamsgarten. Także w rejonie Rotadl można wjechać na górę dzięki 8-osobowemu wyciągowi krzesełkowemu z osłonami przeciwwietrznymi i podgrzewanymi siedzeniami. Najdłuższa trasa na lodowcu Stubaier Gletscher mierzy 10 km. Najtrudniejsze trasy zaczynają się od niebieskiej trasy 7. Dodatkowo dostępna jest niewytyczona trasa prowadząca do dolnej stacji Mutterberg oraz liczne trasy off-piste.

Teren narciarski przy lodowcu Stubaier Gletscher jest jednym z najbardziej przyjaznych rodzinom w Austrii i został wielokrotnie wyróżniony. Przykładem jest szkółka ze świetnie przygotowanymi instruktorami, która zapewni dzieciom idealny start. Do tego dostępny jest oddzielny obszar z zadaszonym wyciągiem, bacówką do ogrzania się oraz z kolorowymi przeszkodami: to wszystko dla najmłodszych. Zarówno BIG Pistenbullyreiten, BIG Family Slalom, BIG Family Boardercross, BIG Family Fun Slope i BIG Family Schneeburg: na tym terenie narciarskim z pewnością nie będzie czasu na nudę. Przebywanie na świeżym powietrzu z pewnością wzmocni apetyt: znajdą tu Państwo restaurację dla dzieci, gdzie należy się wcześniej zgłosić i zapisać. Dzieci, które nie mają ochoty na dalszą jazdę mogą zaczekać w przedszkolu dla dzieci.

Od października 2016 oprócz kolejki Gamsgartenbahn, również nowa kolejka Eisgratbahn do krainy wiecznego lodu. Na dojazd do stacji kolejki na wysokość 2900 m 24-osobowe kabiny potrzebują ok. 10 min, a w tym czasie można korzystać z bezpłatnego Wi-Fi lub cieszyć się niesamowitym widokiem na Alpy przez duże panoramiczne szyby.

Snowboardziści również znajdą coś dla siebie w jednym z największych snowparków w pobliżu Innsbrucku Stubai Zoo, który gwarantuje mnóstwo frajdy.

W pobliżu górnej stacji wyciągu Eisgrat znajduje się dodatkowa atrakcja: grota lodowa Stubai (wstęp nie jest wliczony w cenę karnetu). Można tam zejść 30 m wgłąb terenu narciarskiego i podziwiać fascynujące eksponaty z krainy śniegu i lodu. Bezpłatny autobus dla narciarzy kursuje regularnie i zawiezie Państwa do dolnej stacji wyciągów na lodowiec.

Z karnetem narciarskim „Ski plus City Pass” można korzystać z 308 km tras narciarskich (patrz opis regionu narciarskiego).
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Après-ski Neustift

Pełnych uroku chat i bacówek nie brakuje w Dolinie Stubail! Niezliczone lokale oferują wszystko to, czego dusza zapragnie. Począwszy od chat górskich z typowo tyrolskimi biesiadami poprzez puby z muzyką na żywo np. „Dorfpub” czy „Tschangelair-Alm”, aż po bar na stoku przy dolnej stacji wyciągu Mutterbergalm. W restauracjach i gospodach można do woli zajadać się specjalnościami regionu, a liczne bary i puby (zarówno te typowe tyrolskie jak i te ekskluzywne) umożliwią Państwu spędzenie przyjemnego wieczoru i odpoczynku po narciarskich szaleństwach.

Kolejną wartą odwiedzenia atrakcją jest grota lodowcowa. Warto również wybrać się do "Air-Parc im Stubay". Hala oferuje parcour, rampę do skateboardu i kilka trampolin.

Snowpark: Snowpark Stubai Zoo Neustift

Snowpark „Stubai Zoo” znajduje się na największym, austriackim terenie narciarskim na lodowcu, na wysokości 3100 m, bezpośrednio przy Gaisskarferner. Park jest dostatecznie duży, tak że zarówno początkujący w dziedzinie freestyle, jak i zaawansowani mogą się w nim wyszaleć do woli.

Poręcze, kickery i inne elementy spełnią nawet najśmielsze oczekiwania. Kształt parku zmienia się w zależności od pory roku, a dzięki dużej wysokości terenu jeździć można przez cały rok. Dla spragnionych odpoczynku jest również strefa chilloutowa z leżakami i muzyką.

Rodziny z dziećmi z pewnością zainteresuje tor przeszkód o długości ok. 1000 m znajdujący się przy Eisjochferner. Dzieci mogą wyszaleć się na falach, skoczniach i stromych zakrętach. Zabawie towarzyszą lokalne maskotki: Mini B. i B.BIG.

Czy teren narciarski Stubaier Gletscher nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Austria

Eksperci testują: Stubaier Gletscher

W skład testu dotyczącego Stubaier Gletscher wchodzą następujące kategorie: najważniejsze kryteria, szczegółowe kryteria dot. zainteresowań oraz dalsze kryteria. Najważniejsze kryteria liczone są przy uwzględnianiu oceny końcowej podwójnie.

Łączna ocena w teście

(4,1 na 5 gwiazdek)

Najważniejsze kryteria oceny
Te oceny liczą się podwójnie

Wyciągi & gondole
Warunki śniegowe

Szczegółowe kryteria dot. zainteresowań

Rodziny & dzieci
Początkujący
Zaawansowani & fani freeride'u
Snowparki
Biegówki & trasy biegowe

Pozostałe kryteria

Après-ski
Oznakowanie (plan nartostrad, tablice informacyjne & drogowskazy)
Restauracje w górach & gastronomia
Dojazd & parking

Obiekty w Neustift

Mapa Powiększ

Szukaj…

: Teren narciarski Neustift

Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex