Znajdź teren narciarski
Wybierzcie Państwo idealny teren narciarski!
  1. Wystarczy wybrać ważne dla Państwa kryteria.
  2. Jako wynik otrzymają Państwo ośrodki z optymalnym terenem narciarskim.
Dane terenu narciarskiego
dowolny dowolny
dowolny dowolny
dowolny
Teren narciarski polecany dla
dowolny
dowolny
dowolny
Pozostałe
dowolny
dowolny
dowolny
dowolny
Dane wycieczki
dowolny
Państwa wybór
Wielkość terenu: dowolny Początkujący: dowolny Snowpark: dowolny długość podróży:
Najwyższy punkt: dowolny Zaawansowani & fani freeride: dowolny Wyciągi & gondole: dowolny Kraj: dowolny
Km tras biegowych: dowolny Opinie Klientów: dowolny Cena za osobę: dowolny
Rodzina & dzieci: dowolny Après-ski: dowolny Czas podróży: dowolny
Wystąpił błąd. Proszę sprawdzić wprowadzone dane i spróbować ponownie. Błąd podczas wyszukiwania

Atrakcje Bułgaria

Bułgaria ma do zaoferowania turystom zarówno przyrodnicze, jak i kulturalne i historyczne bogactwa. Rzymianie, Słowianie i Turcy odcisnęli na tym kraju swoje piętno. Szczególnie wyraźnie widać to na przykładzie bułgarskiej stolicy - Sofii. Turyści napotkają w tym mieście na przykład szczątki rzymskich budowli. Warte obejrzenia jest Narodowe Muzeum Archeologiczne oraz były Pałac Carów, w którym mieści się Narodowa Galeria Sztuki. Symbolem miasta jest natomiast monumentalna katedra Aleksandra Newskiego ze złotymi kopułami. Z drugiej strony Sofia to również tętniąca życiem metropolia z wieloma centrami handlowymi. Na drugim miejscu wśród bułgarskich miast plasuje się Plowdiw, miasto położone u podnóża Rodopów z licznymi parkami, muzeami i budowlami ciekawymi pod względem architektury. Bez wątpienia warto udać się na spacer do centrum i obejrzeć budynki z czasów odrodzenia narodowego. Wrażenie robią również liczne kościoły prawosławne i meczety.

Szczególną grupę kościołów prawosławnych, kaplic i pomieszczeń klasztornych można oglądać w pobliżu miejscowości Iwanowo. Zabytek Skalne Cerkwie koło Iwanowa dostępny tylko przez strome schody zamontowane na skalnym urwisku. Obiekt składa się z kilku kompleksów i został stworzony w 13 wieku. W 6 cerkwiach udało się zakonserwować oryginalne freski. Skalne Cerkwie znajdują się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Klasztor Rila znajduje się natomiast w górach o tej samej nazwie. Jest to jeden z najbardziej znanych prawosławnych klasztorów i jednocześnie największy w kraju. Kompleks, który zajmuje powierzchnię 1147 qm pomiędzy 2 rzekami składa się z prawie 300 pomieszczeń.

W pobliżu miejscowości Marada uwagę turystów przyciąga dzieło sztuki uwiecznione na skale. Na wysokim na 100 m kamieniu wyrzeźbiona jest postać jeźdźca, który dzidą zabił lwa. Jeździec z Madary, który również należy do światowego dziedzictwa kulturalnego króluje nad archeologicznym rezerwatem Madara - płaskowyżem otoczonym z dwóch stron skałami.

W miejscowości Welingrad natomiast turyści nie znajdą może tradycyjnych budowli i dzieł sztuki, ale za to możliwość odpoczynku. Miejscowość leży w zachodniej dolinie Rodopów i jest jednym z ważniejszych kurortów Bałkanów. Tutaj znajdują się najważniejsze źródła Bułgarii oraz liczne źródła wód mineralnych. W miejscowości jest ponad 22 basenów z wodą mineralną. Kolejna atrakcja to Muzeum Historyczne, w którym można obejrzeć wystawę tradycyjnych, bułgarskich pisanek.

Jeżeli chcą Państwo obejrzeć jeszcze więcej muzeów, gorąco polecamy Kasanlak. Tutaj i w otaczającej to miejsce dolinie rosną znane z właściwości eterycznych rumuńskie róże. Tutaj również produkowany jest olejek różany. Więcej informacji można zasięgnąć z Muzeum Różanym.

Miejscowości Bułgaria

Mapa Powiększ

Miejscowość Trasy Wys. terenu
oddo
Karnet Noclegi Od
37 km 1 620 - 1 925 m wkrótce