Znajdź teren narciarski
Wybierzcie Państwo idealny teren narciarski!
  1. Wystarczy wybrać ważne dla Państwa kryteria.
  2. Jako wynik otrzymają Państwo ośrodki z optymalnym terenem narciarskim.
Dane terenu narciarskiego
dowolny dowolny
dowolny dowolny
dowolny
Teren narciarski polecany dla
dowolny
dowolny
dowolny
Pozostałe
dowolny
dowolny
dowolny
dowolny
Dane wycieczki
dowolny
Państwa wybór
Wielkość terenu: dowolny Początkujący: dowolny Snowpark: dowolny długość podróży: dokładnie jak wybrano
Najwyższy punkt: dowolny Zaawansowani & fani freeride: dowolny Wyciągi & gondole: dowolny Kraj: dowolny
Km tras biegowych: dowolny Opinie Klientów: dowolny Cena za osobę: dowolny
Rodzina & dzieci: dowolny Après-ski: dowolny Czas podróży : dowolny
Wystąpił błąd. Proszę sprawdzić wprowadzone dane i spróbować ponownie. Błąd podczas wyszukiwania
Opinie Klientów

Chamonix

28 Liczba ocen:

85 % Rekomendacja:

Miejscowość 9,4
Teren narciarski 8,8
Informacje o terenie narciarskim
Chamonix
Maks. wysokość: 3 275 m
Min. wysokość: 1 000 m
Wys. miejscowość: 1 035 m
Wyciągi łącznie: 60
Orczyki: 26
Krzesełka: 22
Gondole: 12
Trasy łącznie: 172 km
Nartostrady:
57 km
Nartostrady:
76 km
Nartostrady:
39 km
Plan nartostrad

Narty Chamonix – harmonia Alp!

Chamonix

Chamonix położone jest u podnóża zapierającego dech w piersiach szczytu Mont Blanc (4810 m). Ta największa miejscowość regionu umożliwia turystom idealny dostęp do terenu narciarskiego. Różnorodne i wymagające tereny narciarskie rozciągają się na wysokości do 3842 m wokół miasta, które chętnie z skrócie nazywane jest „Cham”. Prawdziwa przyjemność płynąca z narciarstwa na najwyższym poziomie to przede wszystkim jazda poza wyznaczonymi trasami. Tutaj możliwości swoje sprawdzają co roku alpiniści, narciarze ekstremalni i freeriderzy z całego świata.

W Chamonix w roku 1994 odbyły się Zimowe Igrzyska Olimpijskie. To miejscowość o wyjątkowej ofercie turystycznej oraz niezwykłym krajobrazie. Położenie na wysokości 1035 m sprawia, że każdy może rozkoszować się tu niezwykłymi widokami. Nad doliną króluje natomiast majestatyczny szczyt Mont Blanc (4810 m). Interesujące są też szczyty takie jak: Drus (3754 m) lub Aiguille du Midi (3842 m). Chamonix to również tętniące życiem centrum z deptakiem, licznymi restauracjami, kawiarniami oraz ofertą après-ski. Miejscowość do dzisiejszego dnia zachowała sabaudzki, tradycyjny charakter.

Mont Blanc

Mont Blanc nazywany jest „Dachem Europy”, najwyższym szczytem w Alpach i jednym z najczęściej odwiedzanych na świecie miejscem, o tak pięknym krajobrazie. Od czasu gdy w XVIII wieku dwaj Brytyjczycy donieśli o ich fascynujących doświadczeniach na Mont Blanc, przyciąga on wielu turystów. Góra Mont Blanc znajduje się na wysokości 4810 m oraz położona jest między Francją a Włochami - dokładnie na granicy, dlatego też te dwa kraje kłócą się o nią od wieków. Na północy w francuskiej dolinie Tal der Arve w miejscowości Chamonix, znajduje się najważniejsza baza wypadowa do wspinaczki na Mont Blanc. Stamtąd można pokonać najdłuższą na świecie trasę gondoli bez przystanku (3 km), aż do drugego co do wysokości punktu w Europie - 3777 m. Miasto stało się również międzynarodowym centrum dla miłośników wspinaczki wysokogórskiej. W południowo-wschodniej części gór w dolinie Aosty znajduje się włoska miejscowość Courmayeur.

Mont Blanc oraz otaczające go szczyty i lodowce fascynuje nie tylko narciarzy, ale również turystów nie uprawiających sportów zimowych.Kolejką linową „Téléphérique de l'Aiguille du Midi” dotrzecie Państwo z Chamonix na wysokość 3842 m, z skąd można podziwiać zapierający dech w piersiach widok na „Dach Europy”. Równie godna uwagi jest przejażdżka kolejką linową „Téléphérique de l'Aiguille du Midi” z Aiguille du Midi do Pointe Helbronner. Kolejka zatrzymuje się podczas 50-minutowej jazdy kilka razy - w sam raz, aby można było zrobić niepowtarzalne zdjęcia.

Dojazd Chamonix

  • Kolej: Chamonix (w miejscowości), Martigny (ok. 50 km), Aigle (ok. 75 km)
  • Przelot: Genewa (ok. 100 km), Chambery-Savoie (ok. 150 km)

Obiekty w Chamonix

Mapa Powiększ

Szukaj…

: Narty Chamonix

Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.