Opinie Klientów

Chamonix

31 Liczba ocen:

86 % Rekomendacja:

Miejscowość 9,2
Teren narciarski 8,6

Teren narciarski Chamonix

Informacje o terenie narciarskim
Maks. wysokość: 3 275 m Gondole: 12
Min. wysokość: 1 000 m Trasy łącznie: 172 km
Wys. miejscowość: 1 035 m
Nartostrady:
57 km
Wyciągi łącznie: 60
Nartostrady:
76 km
Orczyki: 26
Nartostrady:
39 km
Krzesełka: 22

Teren narciarski Chamonix

Z karnetem narciarskim „Chamonix Le Pass” mogą Państwo korzystać ze 172 kilometrów tras narciarskich i 60 wyciągów, które rozkładają się na różne tereny: Domaine de Balme, Grands Montets i Brévent/Flégère, które zapewniają odpowiednie trasy dla narciarzy o różnym poziomie zaawansowania. Dodatkowo karnet narciarski ważny jest na przyjazne dla początkujących narciarzy tereny narciarskie, takie jak: La Vormaine, Les Chosalets, Les Planards i La Poya. Poszczególne tereny te nie są ze sobą bezpośrednio połączone, jednak bezpłatny autobus dla narciarzy zapewni Państwu transport.

Początkujący narciarze powinni korzystać z uroków Col de Balme lub z południowych stoków przy La Flégère, zaawansowani narciarze mogą natomiast spróbować swoich możliwości na czarnych trasach Grands Montets lub Brévent. W sezonie 18/19 w Grands Montets do dyspozycji będzie nowa strefa dla początkujących.

Prawdziwym wyzwaniem jest trasa „Piste de Pylônes” przy Grands Montets: na długości 3,5 km pokonuje się różnicę wysokości 1300 m. Podczas wypraw narciarskich zalecamy skorzystanie z profesjonalnego przewodnika górskiego. Snowpark na terenie Grands Montets z różnymi elementami, m.in. snowbowl i z trasą do boardercrossu to prawdziwa zabawa dla wszystkich snowboardzistów.

Ci, którzy kochają jazdę w głębokim śniegu, powinni rozszerzyć karnet narciarski na „Mont-Blanc unlimited”. Przy pomocy tego karnetu mają Państwo dostęp do 870 km tras i możliwość spędzenia dnia we włoskiej miejscowości Courmayeur, w Verbier w Szwajcarii lub na terenie narciarskim Evasion Mont Blanc.
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Nocna jazda na nartach Chamonix

Na przepięknym regionie narciarskim w cieniu Mont Blanc nocna jazda na nartach jest dodatkową atrakcją dla sportowców zimowych. Z Chamonix do najbliższej trasy do nocnej jazdy na nartach jest ok. 8 km. Na obrzeżach Les Houches, połączonej z terenem narciarskim Les Houches-Prarion w każdy czwartek organizowana jest lubiana wśród rodzin nocna jazda na nartach. Jazda nocą na niebieskiej, przyjaznej dzieciom trasie trwa w godz. 20:00 - 22:00. Dwa orczyki Le-Tourchet pracują tego dnia dłużej, a korzystanie z nich dla posiadaczy ważnego karnetu jest bezpłatne. W niektóre terminy odbywa się dodatkowo duży bieg z pochodniami. Podczas i po narciarskiej przyjemności można zrobić sobie przerwę na jedzenie, grzane wino i gorącą czekoladę i rozgrzać się.

Après-ski Chamonix

Chamonix to przede wszystkim raj dla miłośników sportu, przygody i rozrywki. Każdy, kto szuka odpowiedniej miejscowości z bogatą ofertą apres-ski, powinien udać się właśnie tu. Wieczór rozpocząć można w jednym z barów lub klubów z muzyką na żywo, jak np. w "Chambre Neuf" lub w "L'Arbate". Na zakończenie wieczoru udać się można do klubu "Dick's Tea". Ponadto znaleźć tu można liczne bary i kawiarnie o wyjątkowym nastroju. Dla tych, którzy cenią sobie spokój, proponujemy wieczór w kasynie, w kinie oraz w jednej z doskonałych restauracji. Szeroka oferta sportowo-rozrywkowa to raj dla wszystkich miłośników sportów. Lodowisko, basen, dwie hale do tenisa i squasha, ściana wspinaczkowa, sauna i centrum fitness to liczne możliwości spędzenie czasu na sportowo. Ci, którzy lubią dreszczyk emocji, powinni skorzystać z atrakcji typu lot na paralotni lub wspinaczki lodowcowej.

Snowpark: Snowpark Summit Park Chamonix

Summit Park jest nowym snowparkiem w dolinie Chamonix. Zlokalizowany jest w obszarze „Domaine de Balme“ na terenie narciarskim Chamonix Le Pass i został zaprojektowany przez zespół Ho5Park. Wysokość blisko 2000 m umożliwia długie korzystanie ze snowparku. Snowpark ma wiele do zaoferowania zarówno początkującym, zaawansowanym, jak i profesjonalnym fanom freestylu. Różnorodne moduły, pudła, skocznie, rampy, pipe lines itp., są podzielone na różne stopnie trudności: niebieski, czerwony i czarny wg obowiązujących przepisów rozgrywek FIS – co daje każdemu możliwość porządnego skorzystania z jazdy. Regularnie rozgrywane są tutaj różne zawody, jak na przykład coroczny „Ride the snake”.

Park o dł. ok. 1000 m biegnie obok orczyka i jest z nim dobrze połączony. Odwiedzenie parku jest koniecznością dla każdego fana freestylu!

Czy teren narciarski Chamonix nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Francja

Eksperci testują: Chamonix

W skład testu dotyczącego Chamonix wchodzą następujące kategorie: najważniejsze kryteria, szczegółowe kryteria dot. zainteresowań oraz dalsze kryteria. Najważniejsze kryteria liczone są przy uwzględnianiu oceny końcowej podwójnie.

Łączna ocena w teście

(3,7 na 5 gwiazdek)

Najważniejsze kryteria oceny
Te oceny liczą się podwójnie

Wyciągi & gondole
Warunki śniegowe

Szczegółowe kryteria dot. zainteresowań

Rodziny & dzieci
Początkujący
Zaawansowani & fani freeride'u
Snowparki
Biegówki & trasy biegowe

Pozostałe kryteria

Après-ski
Oznakowanie (plan nartostrad, tablice informacyjne & drogowskazy)
Restauracje w górach & gastronomia
Dojazd & parking

Obiekty w Chamonix

Mapa Powiększ

Szukaj…

: Teren narciarski Chamonix

Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex

Loading...
StickyNewsletter