Award
Opinie Klientów

Les Menuires

318 Liczba ocen:

98 % Rekomendacja:

Miejscowość 9,2
Teren narciarski 9,7

Teren narciarski Les Menuires - St. Martin

Informacje o terenie narciarskim
Maks. wysokość: 2 850 m Gondole: 7
Min. wysokość: 1 450 m Trasy łącznie: 160 km
Wys. miejscowość: 1 850 m
Nartostrady:
104 km
Wyciągi łącznie: 26
Nartostrady:
41 km
Orczyki: 5
Nartostrady:
15 km
Krzesełka: 14 Trasy do skialpinizmu: 12 km

Teren narciarski Les Menuires - St. Martin

Karnet narciarski „Les Menuires - St. Martin” umożliwia dostęp do 160 km tras narciarskich oraz 33 wyciągów położonych wokół miejscowości Les Menuires Saint Martin. Teren ten jest bardzo zróżnicowany, przystosowany zarówno dla początkujących jak i średnio-zaawansowanych narciarzy. Na amatorów narciarstwa czeka także kilka tras zjazdowych w głębokim śniegu. Na terenie tym mogą Państwo zawsze podziwiać wspaniałą panoramę, gdyż obejmuje on kilka szczytów sięgających prawie 3000 m, np. Le Mont de la Chambre (2850 m) czy też Le Roc des 3 Marches (2704 m).

Na Point de la Masse (2804 m) czekają na Państwa trudne trasy jak „Dame Blanche”, jak również rekreacyjne trasy jak zjazd do samej doliny St. Martin. Od sezonu 2015/2016 zjazd ze stacji wyciągowej aż do samej doliny jest możliwy zarówno dla zaawansowanych, jak i początkujących narciarzy, dzięki niebieskiej nartostradzie „La Bouquetin”. Odcinek Cime de Caron o długości 12 km jest jednocześnie najdłuższym zjazdem terenu narciarskiego Les 3 Vallées w Les Menuires.

Snowboardziści spodziewać się mogą wyśmienitych warunków w Les Menuires: między La Croisette i Les Bruyères dostępne są halfpipe, quarter, piramida oraz tor do boardercrossu przy Le Becca. Również na najmłodszych czekają najlepsze warunki do nauki jazdy na nartach na przykład na areale dla dzieci Piou Piou przy La Croisette i Les Bruyères.

Od sezonu 2018/19 teren narciarski wprowadził kilka ulepszeń. Dnia 08.12.2018 odbyło się pierwszy raz wydarzenie „Les Menuires 24 godziny". W trakcie 24 godzin przygotowano wiele atrakcji dla osób w każdym wieku i na każdym poziomie umiejętności narciarskich. Dodatkowo przewidziano przejażdżki ratrakiem przy świetle księżyca i zjazd na nartach z latarniami od 3 lat, jak również labirynt „śnieżna arena". Również chętni na jazdę poza stokiem będą zadowoleni, ponieważ w tym roku dojdzie kilka ciekawych odcinków. Teren narciarski został wyposażony w kilka kamer, dzięki czemu podczas jazdy można zrobić pamiątkowe zdjęcie. Przykładowym miejscem jest Pixel Area na terenie snowparku. Selfie podczas jazdy wyciągiem można zrobić sobie natomiast przy Saint Martin Express. Podczas jazdy na górę można zadbać o kreatywną fotografię. Ponadto w ostatnich latach zainwestowano 9,5 Mln € w wyciągi, aby zmniejszyć kolejki i zwiększyć przepustowość przy mniejszym zużyciu energii.
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Nocna jazda na nartach Les Menuires

Nocna jazda na nartach we Francji należy do specjalnych atrakcji. Zwłaszcza w rejonie 3 Vallées mają Państwo możliwość skorzystania z szerokiej oferty, która u każdego narciarza zimowego sprawi, że serce zabije mocniej. Stąd możliwa jest tutaj oczywiście nocna jazda na nartach. Spędzającym urlop zimowy w 3 Vallées polecamy teren narciarski Courchevel, gdzie również po zachodzie słońca można dalej korzystać z nocnej jazdy na nartach. Gondola 8-os. „Verdons” przedłuża swoje godziny pracy w każdą środę, dzięki czemu family park i stok „Verdons” zapraszają również na jazdę przy sztucznym świetleniu. Szczególną atrakcją jest tutaj jazda w family parku przy muzyce. Pomyślano również o wyżywieniu: w restauracji „Les Verdons” oferowane są posiłki i napoje również do zamknięcia wyciągów.

Après-ski Les Menuires

W Les Menuires na après-ski zapraszają liczne restauracje i bary. Lokale położone w wyższych partiach górskich urzekają swą wspaniałą panoramą. W miejscowości tej istnieje wiele możliwości spędzania czasu wolnego: począwszy od przejażdżki psim zaprzęgiem po heliskiing czy snowtubing, tutaj wszystko jest możliwe! Teren narciarski oferuje ponadto dwa tory saneczkowe, które sprawią dużo frajdy całej rodzinie.

Różnego rodzaju rozrywki czekają na Państwa także w strefie wellness i centrum sportowym (4500 m²). Mają Państwo do wyboru basen, saunę, gimnastykę wodną, fitness, tenis, squash czy grę w siatkówkę.

Snowpark: Snowpark BK Park Les Menuires

Snowpark Les Menuires jest położony bezpośrednio przy wyciągu krzesełkowym "La Becca" na wysokości 2500 m. W parku doskonale mogą bawić się całe rodziny - dorośli i dzieci.

Za konstrukcję parku odpowiedzialny jest zespół shaperów Ho5Park, gwarantujących wysoką jakość! Do dyspozycji odwiedzających jest trasa do boardercrossu oraz freestyle zone o dwóch stopniach trudności. Na niebieskiej trasie można skorzystać z 2 kickerów, 4 poręczy (flat descent, rainbow i 2 boxów), a na czerwonej czekają: 1 kickker i 4 poręcze (S shaped, flat descent, wave i C shaped). Na amatorskiej trasie do boardercrossu "The Toboggan" można odważyć się na kombinację prędkości i radości z pokonywania freestylowych przeszkód.Dla fanów freestylu i parcoura i skicorssa przygotowano nową Pixel Area z elementami typu rail, kicker i mogul. Można nagrać również swoje najlepsze tricki. Link do filmiku zostanie przesłany smsem. Przerwę można spędzić na tarasie z widokiem na panoramę i pokazy innych.

A jeżeli marzą Państwo o jeszcze większych atrakcjach, w pobliżu czekają 3 Doliny i rozmaite parki na ich terenie. Tam każdy znajdzie ofertę dostosowaną do jego wymagań i umiejętności!

Aby powiększyć, proszę kliknąć w "Plan"!

Czy teren narciarski Les Menuires - St. Martin nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Francja

Eksperci testują: Les Menuires - St. Martin

W skład testu dotyczącego Les Menuires - St. Martin wchodzą następujące kategorie: najważniejsze kryteria, szczegółowe kryteria dot. zainteresowań oraz dalsze kryteria. Najważniejsze kryteria liczone są przy uwzględnianiu oceny końcowej podwójnie.

Łączna ocena w teście

(4,8 na 5 gwiazdek)

Najważniejsze kryteria oceny
Te oceny liczą się podwójnie

Wyciągi & gondole
Warunki śniegowe

Szczegółowe kryteria dot. zainteresowań

Rodziny & dzieci
Początkujący
Zaawansowani & fani freeride'u
Snowparki
Biegówki & trasy biegowe

Pozostałe kryteria

Après-ski
Oznakowanie (plan nartostrad, tablice informacyjne & drogowskazy)
Restauracje w górach & gastronomia
Dojazd & parking

Obiekty w Les Menuires

Mapa Powiększ

Szukaj…

: Teren narciarski Les Menuires

Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex

Loading...
StickyNewsletter