Award
Opinie Klientów

Morillon

36 Liczba ocen:

86 % Rekomendacja:

Miejscowość 8,1
Teren narciarski 8,4

Teren narciarski Grand Massif

Informacje o terenie narciarskim
Maks. wysokość: 2 480 m Gondole: 8
Min. wysokość: 697 m Trasy łącznie: 265 km
Wys. miejscowość: 1 100 m
Nartostrady:
135 km
Wyciągi łącznie: 67
Nartostrady:
95 km
Orczyki: 34
Nartostrady:
35 km
Krzesełka: 25

Teren narciarski Grand Massif

Grand Massif łączy 5 miejscowości narciarskich z jednym z największych terenów narciarskich we Francji. Na 265 km nartostrad (697 - 2480 m) dają masę możliwości. Mogą Państwo korzystać łącznie z 67 wyciągów. Z wyciągów krzesełkowych Morillon mają Państwo dostęp do dużego terenu narciarskiego. Zjazdy są z reguły w miarę wysokości coraz bardziej strome, w wyższych partiach mogę Państwo również skorzystać z kilku czerwonych i niebieskich nartostrad.

Na początkujących czeka przede wszystkim trasa „Les Cascades": rozciąga się ona na 14 km z Flaine w dół do Sixt Fer à Cheval, dając idealny widok na Mont Blanc. Przy odrobinie szczęścia można nawet spróbować wspinaczki lodowej, którą znajdą Państwo na zamarzniętych wodospadach.

Na doświadczonych narciarzy czekają nartostrady przy Lac de Gers, Grandes Platières oraz Tête Pelouse. Prawdziwym rajem dla miłośników freeride jest natomiast „Combe de Gers” - 2,5-kilometrowa trasa w głębokim śniegu, pokonująca 800-metrową różnicę wzniesień. Oprócz tego do dyspozycji są liczne snowparki.

Także dla najmłodszych nie zabraknie tu atrakcji: bezpośrednio w okolicy dostępne są nie tylko trasy do ćwiczeń, ale także Kidz Park w Morillon z elementami typu whoops i banks oraz Marvel Safari - odcinek w lesie z tablicami informacyjnymi dotyczącymi flory i fauny. Ponadto na najmłodszych czeka przedszkole narciarskie.
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Après-ski Morillon

W Morillon zabawa w ramach aprés-ski schodzi raczej na dalszy plan. Wieczory można tu spędzić w jednej z licznych restauracji, delektując się specjałami regionu - wyśmienitymi serami lub tartiflette. Na amatorów rozrywki czekają między innymi Madison Pub lub bar Le Bon Coin.

To jednak nie wszystkie atrakcje poza stokiem w tym regionie. Miejscowe biuro turystyczne organizuje różnorodne programy rozrywkowe, zawierające m. in. występy, jazdę na sankach lub koncerty. Również amatorzy wędrówek w rakietach śnieżnych znajdą tu niezliczona możliwości. Wyjątkowo urokliwe odcinki przebiegają przykładowo w dolinie na brzegu rzeki Giffre. Szczególną atrakcją jest ponadto tak zwane skijöring, czyli jazda na nartach ciągniętych przez konia lub też przejażdżki psim zaprzęgiem. Morillon dysponuje dwoma torami saneczkowymi oraz lodowiskiem. W razie problemów z pogodą można natomiast skorzystać z krytego basenu.

Snowpark: Snowpark HO5 Park Morillon

Teren narciarski „Grand Massif" ma do dyspozycji kilka funparków. Jednym z najbardziej popularnych jest HO5 Park przy stoku „Calcédoine" w Flaine. Amatorzy freestyle mogą tu korzystać z takich elementów jak kicker, rail i box o różnych stopniach trudności. Jedyny w swoim rodzaju jest natomiast „Ze Forest" ze stromymi zakrętami i konstrukcjami typu bank, położony w lesie.

Czy teren narciarski Grand Massif nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Francja

Eksperci testują: Grand Massif

W skład testu dotyczącego Grand Massif wchodzą następujące kategorie: najważniejsze kryteria, szczegółowe kryteria dot. zainteresowań oraz dalsze kryteria. Najważniejsze kryteria liczone są przy uwzględnianiu oceny końcowej podwójnie.

Łączna ocena w teście

(4,1 na 5 gwiazdek)

Najważniejsze kryteria oceny
Te oceny liczą się podwójnie

Wyciągi & gondole
Warunki śniegowe

Szczegółowe kryteria dot. zainteresowań

Rodziny & dzieci
Początkujący
Zaawansowani & fani freeride'u
Snowparki
Biegówki & trasy biegowe

Pozostałe kryteria

Après-ski
Oznakowanie (plan nartostrad, tablice informacyjne & drogowskazy)
Restauracje w górach & gastronomia
Dojazd & parking

Obiekty w Morillon

Mapa Powiększ

Szukaj…

: Teren narciarski Morillon

Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex

Loading...
StickyNewsletter