Znajdź teren narciarski
Wybierzcie Państwo idealny teren narciarski!
  1. Wystarczy wybrać ważne dla Państwa kryteria.
  2. Jako wynik otrzymają Państwo ośrodki z optymalnym terenem narciarskim.
Dane terenu narciarskiego
dowolny dowolny
dowolny dowolny
dowolny
Teren narciarski polecany dla
dowolny
dowolny
dowolny
Pozostałe
dowolny
dowolny
dowolny
dowolny
Dane wycieczki
dowolny
Państwa wybór
Wielkość terenu: dowolny Początkujący: dowolny Snowpark: dowolny długość podróży:
Najwyższy punkt: dowolny Zaawansowani & fani freeride: dowolny Wyciągi & gondole: dowolny Kraj: dowolny
Km tras biegowych: dowolny Opinie Klientów: dowolny Cena za osobę: dowolny
Rodzina & dzieci: dowolny Après-ski: dowolny Czas podróży: dowolny
Wystąpił błąd. Proszę sprawdzić wprowadzone dane i spróbować ponownie. Błąd podczas wyszukiwania

Atrakcje Kanada

Kanada jest pod względem powierzchni drugim co do wielkości krajem na świecie. Ze względu na niezwykle rozległy obszar, poznanie wszystkich miejsc godnych uwagi podczas jednego urlopu jest niemal niemożliwe. Pomimo tak znacznego obszaru, większe aglomeracje występują tylko w południowej części Kanady. Godne uwagi jest z pewnością miasto Vancouver, znane przede wszystkim z rozgrywanych tu w 2010 roku Zimowych Igrzysk Olimpijskich. Do najpopularniejszych atrakcji należą tu Harbour Center Tower z widokiem panoramicznym oraz szczyt Grouse Mountain, dostępny przy pomocy największej północnoamerykańskiej kolejki linowej. W tutejszym Parku Stanley'a znajduje się największe w Kanadzie akwarium, natomiast spektakularny most wiszący Capilano należy do najwyżej położonych i najdłuższych mostów dla pieszych na świecie.

Toronto przyciąga natomiast znaną CN Tower o wysokości 553 m (najwyższa wolnostojąca budowla w Ameryce Północnej) i ogromnym zoo (280 hektarów i ok. 5000 gatunków zwierząt). W mieście Calgary, podobnie jak w Vancouver, można z bliska poznać historię olimpijską, w 1988 roku były tu bowiem rozgrywane Zimowe Igrzyska. Wspaniały widok na miasto gwarantuje wysoka na 190 m wieża Calgary Tower. Stolica prowincji Kolumbia Brytyjska - Victoria - nazywana jest miastem ogrodów, natomiast Chemainus - miastem pomalowanych domów. 39 dużych malowideł naściennych na fasadach domów przedstawia historię miasta i kraju. Edmonton przyciąga w szczególności amatorów zakupowego szaleństwa, znajduje się tu bowiem West Edmonton Mall, będące jednym z największych na świecie centrów handlowo-rozrywkowych. Znaleźć tu można 800 sklepów, kawiarni i restauracji, 26 sal kinowych i 7 dodatkowych atrakcji, jak np. bungee jumping.

Amatorom natury polecamy wizytę w Parku Narodowym Jasper, ze względu na znajdujący się tu największy na południe od koła podbiegunowego obszar lodowcowy. Rozciąga się on na powierzchni 325 km² i należy do pozostałości ostatniej epoki lodowcowej. Daty widoczne na licznych szyldach wokół tego obszaru lodowcowego obrazują proces cofania się mas śnieżnych.

Miejscowości Kanada

Mapa Powiększ

Miejscowość Trasy Wys. terenu
oddo
Karnet Noclegi Od
200 km 652 - 2 284 m wkrótce