Znajdź teren narciarski
Wybierzcie Państwo idealny teren narciarski!
  1. Wystarczy wybrać ważne dla Państwa kryteria.
  2. Jako wynik otrzymają Państwo ośrodki z optymalnym terenem narciarskim.
Dane terenu narciarskiego
dowolny dowolny
dowolny dowolny
dowolny
Teren narciarski polecany dla
dowolny
dowolny
dowolny
Pozostałe
dowolny
dowolny
dowolny
dowolny
Dane wycieczki
dowolny
Państwa wybór
Wielkość terenu: dowolny Początkujący: dowolny Snowpark: dowolny długość podróży: dokładnie jak wybrano
Najwyższy punkt: dowolny Zaawansowani & freeride: dowolny Wyciągi & gondole: dowolny Kraj: dowolny
Km tras biegowych: dowolny Opinie Klientów: dowolny Cena za osobę: dowolny
Rodzina & dzieci: dowolny Après-ski: dowolny Czas podróży : dowolny
Wystąpił błąd. Proszę sprawdzić wprowadzone dane i spróbować ponownie. Błąd podczas wyszukiwania
Opinie Klientów

Saas-Fee

38 Liczba ocen:

94 % Rekomendacja:

Miejscowość 9,2
Teren narciarski 9,4

Teren narciarski Saas-Fee

Informacje o terenie narciarskim
Maks. wysokość: 3 573 m Gondole: 9
Min. wysokość: 1 800 m Trasy łącznie: 100 km
Wys. miejscowość: 1 800 m
Nartostrady:
20 km
Wyciągi łącznie: 26
Nartostrady:
60 km
Orczyki: 15
Nartostrady:
20 km
Krzesełka: 2 Trasy do skialpinizmu: 5 km

Teren narciarski Saas-Fee

„Destinationspass” umożliwia dostęp do 147 km tras narciarskich i 42 wyciągów w całej dolinie Saastal (patrz. region narciarski). Na terenie narciarskim Saas-Fee można korzystać ze 100 km tras o wszystkich stopniach trudności.

W sumie mają Państwo w dolinie Saastal dostęp do nartostrad przez całą zimę, od listopada aż do Wielkanocy: ekstremalna wysokość zapewnia gwarancję śniegu! To właśnie późną wiosną od połowy marca dolina ta wyróżnia się niezwykle wysokimi opadami śniegu i szczególnie dobrymi warunkami słonecznymi.

Początkujący mają tutaj zapewnione idealne warunki jazdy na łatwych, szerokich i dobrze przygotowanych stokach lodowca. Również zaawansowani narciarze znajdą tutaj coś dla siebie: poniżej lodowca zapraszają „Weiße Perle” i „Nationale” do niezapomnianej i spektakularnej zabawy na trasach poza stokiem. Kolejną atrakcją jest trasa „Panorama” o długości 14 km, któa prowadzi z wysokości 3500 m, Mittelallalin Felskinn aż do doliny Saas-Fee, położonej na wysokości 1800 m. Zwolennicy jazdy carvingowej, najlepszy dla siebie teren odnajdą poniżej lodowca, na szerokich, dobrze przygotowanych stokach. Dla freestylowców do dyspozycji jest świeżo spreparowana halfpipe i boardercross. Popularną rozrywką w Saas-Grund i Saas-Balen jest jazda na nartach po zmroku, gdzie raz w tygodniu stoki są w porze wieczornej oświetlane.
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Nocna jazda na nartach Saas-Fee

W Saastal odbywa się również popularna nocna jazda na nartach. Na terenie narciarskim Saas-Fee czekają trzy różne trasy do nocnej jazdy na nartach. Jedna z nich znajduje się na terenie narciarskim z lodowcem Hohsaas, gdzie raz w miesiącu organizowana jest nocna jazda na nartach przy pełni księżyca. Każdorazowo od grudnia do marca na stok przy Kreuzboden na wysokości 2400 m jest oświetlony w godz. 18:30 - 21:45. W niektóre dni niezależnie od działania terenu narciarskiego oferowana jest nocna jazda na sankach.

Ponadto w wybranych terminach otwierane są dwa kolejne tereny narciarskie umożliwiające nocną jazdę na nartach: w części "Unter dem Berg (pod górą)" w Saas-Grund znaleźć można niewielki stok przy wyciągu Ziebel. Orczyk w wybrane terminy między grudniem, a lutym obsługuje przyjazną rodzinom niebieską trasę. Poza tym wyciągi w Saas-Balen raz w tygodniu pracują w godz. 20:00 - 22:00.

Après-ski Saas-Fee

W Saas-Fee z bogatej oferty après-ski można skorzystać od razu po zjeździe ze stoku. Przeróżne bary, jak bar "Fee-Iglu-Bar" bezpośrednio obok hotelu Imseng lub bar "Black Bull " z przytulnym drewnianym tarasem, czekają na Państwa z muzyką, pysznymi napojami i dobrą atmosferą! Bar "Popcorn" ma dwie lokalizacje w mieście: sklep, gdzie można nabyć najnowsze akcesoria narciarskie i snowboardowe, oraz hotel z przytulną kawiarnią i modnym klubem, gdzie można się bawić do późnych godzin nocnych. Bar "Dom-Bar" stawia na nowy trend: sklep jest otwarty w ciągu dnia, znajdują się w nim najnowsze trendy narciarskie i snowboardowe, po zakupach można jeszcze wygodnie usiąść, wypić kawę lub zjeść kanapkę. A wieczorem można rozkoszować się w barze, przy muzyce na żywo, piwie z beczki lub winie "Walliser". Również w sąsiednich miejscowościach Saas-Grund i Saas-Almagell znajdą Państwo w pobliżu stacji wyciągów kilka lokali après-ski, np. "Tipi SaasGrund", bezpośrednio koło kolejki linowej.

Kto woli jednak spokój, może wybierać pomiędzy licznymi, tradycyjnymi kafejkami oraz restauracjami i rozkoszować się specjałami kuchni szwajcarskiej. Po dniu spędzonym na stoku można skorzystać jeszcze z wielu innych atrakcji w Saas-Fee: ze szczytu Hanning prowadzi 6-kilometrowa trasa saneczkowa, biegnąca aż do wioski. Najdłuższy tor saneczkowy w Szwajcarii znajduje się z drugiej strony, na zboczach góry Kreuzboden w Saas-Grund: ok. 11 km długości. Imponująca ścianka wspinaczkowa "Gorge Alpine" poprowadzi Państwo poprzez wąwozy Saas-Fee aż do Saas-Grund (pod opieką doświadczonych przewodników górskich). Poza tym oferowane są kursy wspinaczki lodowej, kursy zapoznawcze wędrówek na nartach, przejazd zaprzęgiem husky, wędrówki na nartach, na przygotowanych trasach, ścianka do wspinaczki oraz kręgielnia - tutaj każdy znajdzie coś dla siebie.

Od sezonu zimowego 2014/2015 do już istniejących, mniejszych centrów odnowy biologicznej dołączy także "Aqua Allalin", z nowo otwartym centrum rekreacyjnym, z krytym basenem, sauną, łaźnią parową, jacuzzi na świeżym powietrzu i siłownią.

Snowpark: Fun Park Morenia Saas-Fee

Teren narciarski Saas-Fee jest wyjątkowo pewny śniegowo i oferuje szeroką gamę różnych nartostrad, co uszczęśliwi każdego, nawet wymagającego narciarza. Tutaj znajdują się dwa różne snowparki, które skuszą wszystkich miłośników freestylu na wypróbowanie nowych sztuczek. Na terenie Morenia na 2600 m npm znajduje się park freestyle z różnymi trasami z elementami przeszkód, takich jak kickery, boxy, raily, jedną superpipe i halfpipe, a w chillout zonie można w międzyczasie się zrelaksować.

Dla początkujących polecamy snowpark przy wyciągu Stafelwald. Tutaj można skorzystać z trzech lines o różnym poziomie trudności i podjąć się nowych ryzykowniejszych trików.

Poniżej Kreuzboden, na terenie Saas-Grund znajduje się kolejny funpark, który sprawi fanów freestyl o szybsze bicie serca.

Czy teren narciarski Saas-Fee nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Szwajcaria

Eksperci testują: Saas-Fee

W skład testu dotyczącego Saas-Fee wchodzą następujące kategorie: najważniejsze kryteria, szczegółowe kryteria dot. zainteresowań oraz dalsze kryteria. Najważniejsze kryteria liczone są przy uwzględnianiu oceny końcowej podwójnie.

Łączna ocena w teście

(4 na 5 gwiazdek)

Najważniejsze kryteria oceny
Te oceny liczą się podwójnie

Wyciągi & gondole
Warunki śniegowe

Szczegółowe kryteria dot. zainteresowań

Rodziny & dzieci
Początkujący
Zaawansowani & fani freeride'u
Snowparki
Biegówki & trasy biegowe

Pozostałe kryteria

Après-ski
Oznakowanie (plan nartostrad, tablice informacyjne & drogowskazy)
Restauracje w górach & gastronomia
Dojazd & parking

Obiekty w Saas-Fee

Mapa Powiększ

Szukaj…

: Teren narciarski Saas-Fee

Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex