Biegówki Szwecja

Skandynawia uważana jest za kolebkę narciarstwa biegowego, w której każdy sportowiec znajdzie optymalne warunki i dodatkowo niezwykle urokliwe trasy. Trasy do narciarstwa biegowego i wędrówek górskich prowadzą przez gęstwiny leśne, zamarznięte jeziora i malownicze łańcuchy górskie. Szwecja znana jest jako miejsce organizacji licznych zawodów w okręgu skandynawskim. Przede wszystkim słynie jednak z Biegu Wazów, należącego do największych tego typu wydarzeń sportowych na świecie. Uczestnicy tego biegu mają do przebycia 90-kilometrowy odcinek z Sälen do Mora.

Najdłuższa na świecie sieć tras do narciarstwa biegowego również znajduje się w Szwecji, a mianowicie w Funäsdalen. Do dyspozycji jest tutaj łącznie aż 300 km tras. Profesjonaliści docenią doskonałą infrastrukturę Nordic Ski Center, która jest chętnie wykorzystywana: drużyny narodowe Szwecji oraz Norwegii często przeprowadzają tu treningi. Sezon narciarski jest tu niezwykle długi - od połowy listopada do końca maja.

Miejscowość Åsarna, oddalona o zaledwie 40 km od Åre, otrzymała przydomek "Guldbyn" (Golddorf), dzięki swoim licznym narciarskim atrakcjom. Tamtejsza sieć tras do narciarstwa biegowego rozciąga się na 72 km.

Aż 89 km tras jest natomiast dostępnych przy nowoczesnym stadionie narciarskim w Östersund. Wśród nich są nie tylko tradycyjne trasy, ale także trasy wyścigowe, trasy biegowe dla psów, a także oświetlone odcinki. Ponadto dostępne na miejscu są kursy narciarstwa biegowego i kursy woskowania.

Niemal przy granicy z Norwegią położony jest niewielki, aczkolwiek urokliwy teren narciarski Idre Fjäll. Nie tylko narciarze alpejscy znajdą tu coś dla siebie, bowiem miejscowość uznana jest za oficjalne centrum treningowe szwedzkiej drużyny narodowej. 62 km tras narciarskich przebiega tu w otoczeniu cudownych krajobrazów.

Miejscowości z trasami biegowymi Szwecja

Mapa Powiększ

miejscowość Trasy biegowe (km) Wys. miejsc.
82 km 794 m

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex

Loading...
StickyNewsletter