Znajdź teren narciarski
Wybierzcie Państwo idealny teren narciarski!
  1. Wystarczy wybrać ważne dla Państwa kryteria.
  2. Jako wynik otrzymają Państwo ośrodki z optymalnym terenem narciarskim.
Dane terenu narciarskiego
dowolny dowolny
dowolny dowolny
dowolny
Teren narciarski polecany dla
dowolny
dowolny
dowolny
Pozostałe
dowolny
dowolny
dowolny
dowolny
Dane wycieczki
dowolny
Państwa wybór
Wielkość terenu: dowolny Początkujący: dowolny Snowpark: dowolny długość podróży: dokładnie jak wybrano
Najwyższy punkt: dowolny Zaawansowani & freeride: dowolny Wyciągi & gondole: dowolny Kraj: dowolny
Km tras biegowych: dowolny Opinie Klientów: dowolny Cena za osobę: dowolny
Rodzina & dzieci: dowolny Après-ski: dowolny Czas podróży : dowolny
Wystąpił błąd. Proszę sprawdzić wprowadzone dane i spróbować ponownie. Błąd podczas wyszukiwania

Tereny narciarskie Szwecja

Tereny narciarskie Szwecja

W Szwecji można znaleźć krajobrazy jak z książek: rozległe krainy, oszałamiająca przyroda i cudowne widoki oczarują każdego. Nowoczesne wyciągi i stoki w doskonałym stanie - wszystko to jest gwarancją niezapomnianego urlopu!

Szwecja jest nierozerwalnie związana z narciarstwem biegowym i organizowanym tu od 1922 roku Biegiem Wazów (szwedz. vasaloppet). Ponadto ten kraj skandynawski oferuje różnorodność przepięknych terenów narciarskich. Charakterystyczne dla nich jest niskie położenie terenów, sięgające wysokości 400 m i dochodzące do max. 1277 m w Åre. Niezależnie od tego są one stosunkowo pewne pod względem naśnieżenia, a sezon narciarski trwa tutaj, podobnie jak w Alpach, od połowy listopada do końca kwietnia.

Do największych terenów narciarskich Szwecji należą Åre i Sälen ze 100. kilometrami nartostrad. Åre znane jest na całym świecie z organizacji wydarzeń sportowych, takich jak Mistrzostw Świata w Narciarstwie Alpejskim oraz FIS Freestyle Worldcup. Sälen jest natomiast bardzo różnorodnym okręgiem narciarskim i obejmuje 4 tereny: Lindvallen, Högfjället, Tandådalen i Hundfjället. Każdy z nich ma swoje zalety, przykładowo Tandådalen ze swoim snowparkiem, należącym do najlepszych w Szwecji, gwarantuje niezapomniane atrakcje wymagającym narciarzom i snowboardzistom. Lindvallen natomiast jest szczególnie przyjazne dla rodzin i oferuje duży teren narciarski dla dzieci z licznymi wyciągami i profesjonalną opieką nad dziećmi.

W latach 1954 oraz 2007 Åre było miejscem organizacji Mistrzostw Świata w Narciarstwie Alpejskim, ponadto w 2008 na tamtejszym terenie treningowym szwedzkiej drużyny narodowej odbył się FIS Freestyle Worldcup.

Après-ski Szwecja

Kuchnia szwedzka zdominowana jest przez solidne domowe jedzenie ("husmanskost"). Wśród potraw wymienić można na przykład dania mięsne, takie jak słynne Köttbullar: mięsne kulki serwowane z sosem żurawinowym. Istotną rolę w kuchni szwedzkiej odgrywają także ryby typu łosoś i śledź. Tradycyjnym szwedzkim podwieczorkiem jest piernik lub ślimak cynamonowy Kanelbullar.

Kultura i położenie geograficzne także znajdują odzwierciedlenie w typowej szwedzkiej kuchni. Na północy spożywa się przykładowo więcej mięsa, przede wszystkim dziczyzny i mięsa reniferów. Chrupkie pieczywo także pochodzi ze Szwecji, gdzie jest dostępne we wszystkich rodzajach. Do ulubionych napojów należą kawa, własnoręcznie robione soki z jagód i jabłek oraz mleko. Napoje niskoalkoholowe są w Szwecji dostępne w supermarketach. Na specjalne okazje serwowane są różnego rodzaju wódki ziołowe, wódka oraz piwo.

Atrakcje Szwecja

Szwecja - kraj czerwonych domków z drewna z kolorowymi ogródkami, łosi oraz małych wiosek, znanych z książek Astrid Lindgrens. Pisarka należy do najbardziej znanych Szwedek, a jej książki do dziś cieszą się dużą popularnością. Podążać śladami autorki można w Småland - prowincji, w której przyszła ona na świat. W jej rodzinnym miasteczku Vimmerby, gdzie turyści mogą zwiedzać jej ówczesny dom, powstał dodatkowo park rozrywki. Ponadto miasteczko Sevedstorp, w którym dorastał ojciec Astrid, stało się późniejszą inspiracją dla wioski Bullerbyn. Lönnberga jednakże, będąca ojczyzną znanego z książek Emila, istnieje naprawdę, choć farma Katthulthof położona jest w rzeczywistości w pobliskim miasteczku Gibberyd.

Kto potrafi docenić urok małych miasteczek, może z powodzeniem wybrać się do miasta Luleå. Tamtejsze miasto-kościół Gammelstad ze swoimi 500-letnimi drewnianymi domkami wpisane zostało na listę światowego dziedzictwa UNESCO.Znajdujące się tam domki, zgrupowane wokół kościoła, służyły wówczas wiernym za miejsce noclegu.

Tradycje Lapończyków można poznawać w Jokkmokk - miejscowości uważanej za centrum kultury lapońskiej i znanej z corocznych targów zimowych. Organizowany już od roku 1605 targ Vintermarknad jest jednocześnie jednym z najstarszych na świecie.

Warto zauważyć, iż nie tylko małe wioski stanowią o uroku Szwecji, ale także większe miasta, jak na przykład Sztokholm. Szczególnie godna polecenia jest wizyta w Muzem Vasa, w tamtejszym ratuszu, gdzie corocznie odbywa się rozdanie nagród Nobla oraz w muzeum dla dzieci Junibacken. Warto wybrać się także do historycznej dzielnicy Gamla Stan, gdzie znajduje się zamek królewski. Równie urokliwe jest drugie pod względem wielkości miasto w Szwecji Göteborg. Do głównych atrakcji należą tu muzea, między innymi Muzeum Eksperymentu Universeum, Muzeum Rökkska lub Volvomuzeum, a także największe centrum handlowe Skandynawii - Nordstan.

Kogo interesuje powrót do przeszłości, może na przykład udać się do jednego z wielu szwedzkich zamków. Stałą siedzibą rodziny królewskiej jest zamek Drottningholm, natomiast jednym z najpiękniejszych obiektów z epoki baroku jest zamek Skokloster. Wizytę w epoce brązu gwarantuje gmina Tanum, gdzie odkryte zostało ponad 350 grup rytów skalnych, liczących ponad 3000 lat. Także one zostały umieszczone na liście światowego dziedzictwa UNESCO.

Miejscowości Szwecja

Mapa Powiększ

Miejscowość Wys. miejsc. Teren narciarski Trasy Wys. terenu
oddo
Idre Fjäll
794 m Idre Fjäll 41 km 588 - 890 m

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex