Znajdź teren narciarski
Wybierzcie Państwo idealny teren narciarski!
  1. Wystarczy wybrać ważne dla Państwa kryteria.
  2. Jako wynik otrzymają Państwo ośrodki z optymalnym terenem narciarskim.
Dane terenu narciarskiego
dowolny dowolny
dowolny dowolny
dowolny
Teren narciarski polecany dla
dowolny
dowolny
dowolny
Pozostałe
dowolny
dowolny
dowolny
dowolny
Dane wycieczki
dowolny
Państwa wybór
Wielkość terenu: dowolny Początkujący: dowolny Snowpark: dowolny długość podróży:
Najwyższy punkt: dowolny Zaawansowani & fani freeride: dowolny Wyciągi & gondole: dowolny Kraj: dowolny
Km tras biegowych: dowolny Opinie Klientów: dowolny Cena za osobę: dowolny
Rodzina & dzieci: dowolny Après-ski: dowolny Czas podróży: dowolny
Wystąpił błąd. Proszę sprawdzić wprowadzone dane i spróbować ponownie. Błąd podczas wyszukiwania

Tereny narciarskie Szwecja

W Szwecji można znaleźć krajobrazy jak z książek: rozległe krainy, oszałamiająca przyroda i cudowne widoki oczarują każdego. Nowoczesne wyciągi i stoki w doskonałym stanie - wszystko to jest gwarancją niezapomnianego urlopu!

Szwecja jest nierozerwalnie związana z narciarstwem biegowym i organizowanym tu od 1922 roku Biegiem Wazów (szwedz. vasaloppet). Ponadto ten kraj skandynawski oferuje różnorodność przepięknych terenów narciarskich. Charakterystyczne dla nich jest niskie położenie terenów, sięgające wysokości 400 m i dochodzące do max. 1277 m w Åre. Niezależnie od tego są one stosunkowo pewne pod względem naśnieżenia, a sezon narciarski trwa tutaj, podobnie jak w Alpach, od połowy listopada do końca kwietnia.

Do największych terenów narciarskich Szwecji należą Åre i Sälen ze 100. kilometrami nartostrad. Åre znane jest na całym świecie z organizacji wydarzeń sportowych, takich jak Mistrzostw Świata w Narciarstwie Alpejskim oraz FIS Freestyle Worldcup. Sälen jest natomiast bardzo różnorodnym okręgiem narciarskim i obejmuje 4 tereny: Lindvallen, Högfjället, Tandådalen i Hundfjället. Każdy z nich ma swoje zalety, przykładowo Tandådalen ze swoim snowparkiem, należącym do najlepszych w Szwecji, gwarantuje niezapomniane atrakcje wymagającym narciarzom i snowboardzistom. Lindvallen natomiast jest szczególnie przyjazne dla rodzin i oferuje duży teren narciarski dla dzieci z licznymi wyciągami i profesjonalną opieką nad dziećmi.

W latach 1954 oraz 2007 Åre było miejscem organizacji Mistrzostw Świata w Narciarstwie Alpejskim, ponadto w 2008 na tamtejszym terenie treningowym szwedzkiej drużyny narodowej odbył się FIS Freestyle Worldcup.

Miejscowości Szwecja

Mapa Powiększ

Miejscowość Wys. miejsc. Teren narciarski Trasy Wys. terenu
oddo
794 m Idre Fjäll 41 km 588 - 890 m