Znajdź teren narciarski
Wybierzcie Państwo idealny teren narciarski!
  1. Wystarczy wybrać ważne dla Państwa kryteria.
  2. Jako wynik otrzymają Państwo ośrodki z optymalnym terenem narciarskim.
Dane terenu narciarskiego
dowolny dowolny
dowolny dowolny
dowolny
Teren narciarski polecany dla
dowolny
dowolny
dowolny
Pozostałe
dowolny
dowolny
dowolny
dowolny
Dane wycieczki
dowolny
Państwa wybór
Wielkość terenu: dowolny Początkujący: dowolny Snowpark: dowolny długość podróży: dokładnie jak wybrano
Najwyższy punkt: dowolny Zaawansowani & freeride: dowolny Wyciągi & gondole: dowolny Kraj: dowolny
Km tras biegowych: dowolny Opinie Klientów: dowolny Cena za osobę: dowolny
Rodzina & dzieci: dowolny Après-ski: dowolny Czas podróży : dowolny
Wystąpił błąd. Proszę sprawdzić wprowadzone dane i spróbować ponownie. Błąd podczas wyszukiwania
Opinie Klientów

Idre Fjäll

8 Liczba ocen:

100 % Rekomendacja:

Miejscowość 9,5
Teren narciarski 9,5

Teren narciarski Idre Fjäll

Informacje o terenie narciarskim
Maks. wysokość: 890 m Gondole: 0
Min. wysokość: 588 m Trasy łącznie: 41 km
Wys. miejscowość: 794 m
Nartostrady:
17 km
Wyciągi łącznie: 25
Nartostrady:
22 km
Orczyki: 21
Nartostrady:
2 km
Krzesełka: 4 Trasy do skialpinizmu: 10 km

Teren narciarski Idre Fjäll

Na terenie narciarskim "Idre Fjäll" mają Państwo łącznie do dyspozycji 41 km nartostrad oraz 25 wyciągów. Za tym regionem przemawiają w szczególności dwie charakterystyczne cechy: różnorodność i ukierunkowanie na wszystkie cztery strony świata. Z wierzchołka Gränjesvålen, skąd rozciąga się niezapomniany widok na ośnieżone krajobrazy, można mianowicie zjechać w 4. różnych kierunkach.

Wiele z dostępnych w Idre Fjäll miejsc zakwaterowania znajduje się bezpośrednio na stoku. Tamtejsze trasy narciarskie są naprawdę różnorodne. Liczne niebieskie trasy odpowiadają przede wszystkim potrzebom początkujących narciarzy oraz najmłodszych amatorów sportu. Ci ostatni mogą wybierać spośród 4. różnych stref dla dzieci dostępnych na miejscu. Nartostrada Askestigen prowadzi na przykład przez las, oferując jednocześnie możliwość spotkania postaci z bajek.

Bardziej wymagający narciarze mają do dyspozycji stoki takie jak "Toker" (szaleniec), "Ravinen" (wąwóz) lub "Chocken" (szok) - najbardziej stromą trasę w całej prowincji z 45-stopniowym kątem nachylenia. Najdłuższa trasa tego regionu liczy 2,8 km i nosi nazwę "Dalarnas längsta". Od poniedziałku do piątku można skorzystać z oświetlonej trasy „Västbacken”. Amatorzy freestyle znajdą natomiast na miejscu snowpark.
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Nocna jazda na nartach Idre Fjäll

Na terenie narciarskim Idre Fjäll nocna jazda na nartach należy do stałego narciarskiego programu. Na obrzeżach Idre znajduje się niewielki teren narciarski umożliwiający nocną jazdę na nartach, na którym tutejsze rodziny i goście ze Szwecji i całej Europy chętnie korzystają z jazdy. Jazda na nartach nocą możliwa jest między innymi w obszarze "Västbacken". Odcinek obsługiwany jest jednocześnie przez trzy wyciągi orczykowe: Västliften 1 i 2, jak również Västtansporten. Dwa razy w tygodniu, w każdy poniedziałek i piątek wydłużony jest czas pracy do godz. 19:00. Oświetlony zjazd jest zieloną trasą dla początkujących i rozciąga się na dł. ok. 1 km. Zarówno przy trasie, jak również w dolinie znajduje się wiele bacówek, które zapraszają na przerwę w przytulnej atmosferze. Dla posiadaczy kilkudniowych karnetów narciarskich, nocna jazda na nartach jest bezpłatna. Poza tym można nabyć karnety na nocną jazdę na miejscu do godz. 16:00 w dniach, gdy jest ona organizowana.

Après-ski Idre Fjäll

W malowniczym Idre Fjäll na pierwszy plan wysuwa się program apres ski dla aktywnych. Ofertę apres ski dla rodzin można znaleźć na stoku w Charlies. W restauracji "Värdshuset" każdego dnia ma miejsce wieczór tematyczny, jak na przykład noc steków, szwedzkie domowe specjały itd. W Vildmarksnästet można się natomiast delektować gorącymi napojami w wyjątkowej atmosferze - ciepło kominka oraz rustykalne wnętrze nadają temu miejscu wyjątkowy urok. W miejscowości jest wiele możliwości spędzenia wieczorów przy dobrym jedzeniu. Tamtejszych smakołyków, przykładowo mięsa renifera, można spróbować w PW kök & bar. Warto wspomnieć, iż posiłki spożywa się tu w otoczeniu medali i innych nagród szwedzkiej legendy narciarstwa Pernilli Wiberg (dwukrotna mistrzyni olimpijska, czterokrotna mistrzyni świata).

Krajobrazy wokół Idre Fjäll są tak urzekające, że nie warto tracić czasu siedząc w hotelu. Godna polecenia jest wyprawa do typowego lapońskiego domostwa o tradycyjnym kształcie kopuły. W przypadku wypraw zorganizowanych można dodatkowo spróbować typowego lapońskiego jedzenia i posłuchać opowieści na temat dziejów tego ludu. Wyprawa skuterem śnieżnym lub psim zaprzęgiem, kierowanie ratrakiem, nauka techniki rzutu lassem podczas chwytania reniferów - te wszystkie atrakcje czekają na Państwa na miejscu i gwarantują niezapomniane przeżycia.

Oczywiście dla najmłodszych również nie zabraknie na miejscu rozrywek. Specjalnie dla nich organizowany jest program animacyjny z zajęciami apres ski, mini dyskoteką, opowiadaniem bajek i popołudniami z majsterkowaniem.

Amatorzy klasycznych sportów nie będę jednak pokrzywdzeni. O ich potrzeby zadba centrum sportowe w Idre Fjäll. Oprócz niewielkiego kompleksu basenów znajduje się tu kręgielnia, ścianka wspinaczkowa oraz boiska, między innymi do piłki nożnej, koszykówki, badmintona i tenisa. Również fani muzyki znajdą w Idre Fjäll coś dla siebie. W miasteczku Älvdalen położone jest mianowicie muzeum producenta gitar Hagström. Na tych gitarach grali między innymi Elvis Presley i Frank Zappa.

Snowpark: Snowpark Idre Fjäll

Snowpark położony na terenie narciarskim miejscowości Idre Fjäll znajduje się przy wyciągach Askenliften w otoczeniu lasów. Amatorzy freestyle mogą się tu wyszaleć na 4. poziomach - począwszy od zielonych dla początkujących, aż do czarnych przeznaczonych dla zaawansowanych. Sporą dawkę adrenaliny zapewnią tu takie elementy jak jumps, rails, box oraz jib.

Park ten otrzymał wyróżnienie „Dreampark“ i odpowiada tym samym wytycznym Szwedzkiego Związku Narciarskiego i SLAO - Organizacji Szwedzkich Administratorów Wyciągów. Warto wspomnieć, iż jest on codziennie kształtowany.

Czy teren narciarski Idre Fjäll nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Szwecja

Eksperci testują: Idre Fjäll

W skład testu dotyczącego Idre Fjäll wchodzą następujące kategorie: najważniejsze kryteria, szczegółowe kryteria dot. zainteresowań oraz dalsze kryteria. Najważniejsze kryteria liczone są przy uwzględnianiu oceny końcowej podwójnie.

Łączna ocena w teście

(3,9 na 5 gwiazdek)

Najważniejsze kryteria oceny
Te oceny liczą się podwójnie

Wyciągi & gondole
Warunki śniegowe

Szczegółowe kryteria dot. zainteresowań

Rodziny & dzieci
Początkujący
Zaawansowani & fani freeride'u
Snowparki
Biegówki & trasy biegowe

Pozostałe kryteria

Après-ski
Oznakowanie (plan nartostrad, tablice informacyjne & drogowskazy)
Restauracje w górach & gastronomia
Dojazd & parking

Obiekty w Idre Fjäll

Mapa Powiększ

Szukaj…

: Teren narciarski Idre Fjäll

Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex