Opinie Klientów

Cavalese

173 Liczba ocen:

95 % Rekomendacja:

Miejscowość 9,0
Teren narciarski 9,3

Biegówki Cavalese

Informacje o biegówkach

150 km Trasy biegowe w km:

„Kołyska narciarstwa biegowego“, tak zwie się często dolinę Val di Fiemme, która jest prawdziwym rajem dla amatorów tego sportu. Nie bez powodu były tu rozgrywane w roku 1991 i 2003 zawody Pucharu Świata w Narciarstwie. W roku 2013 zawody odbędą się tu po raz trzeci! Od 1971 roku mają tu również miejsce tradycyjne wyścigi Marcialonga o Puchar Świata w Narciarstwie Biegowym, które prowadzą przez ponad 70 km tras przez doliny Val die Fiemme i Val die Fassa. Teren dysponuje ponad 150 km tras do narciarstwa biegowego i oferuje początkującym oraz zaawansowanym biegaczom zróżnicowaną sieć nartostrad.

Szczególną atrakcją są trasy na wysokości do 1800 m przy przełęczy Lavazè, które mają różny stopień trudności i prowadzą turystów przez przepiękne, górskie krajobrazy. Najdłuższa, 25 km trasa jest położona w Deutschnofen-Petersberg i wymaga od narciarzy nie lada kondycji. Przy Lago di Tesero, w sercu sieci tras biegowych tego regionu znajduje się nie tylko nowa, 3 km oświetlona trasa, ale również nordycki stadion z nowoczesnymi trasami biegowymi i skocznią, na którym odbywały się Mistrzostwa Świata w Narciarstwie.

Przy Cavalese trasy biegowe prowadzą bezpośrednio przy dolnej stacji wyciągu Alpe Cermis, dzięki czemu dostęp do narciarstwa biegowego w Val di Fiemme jest na prawdę prosty. Dostępne jest tutaj również połączenie z legendarną Marcialonga, która przebiega przez całe Val di Fiemme i zalicza się do najdłużej pokrytych śniegiem tras biegowych na świecie. Można tutaj biegać zarówno techniką klasyczną, jak i dowolną.
Aby powiększyć, proszę kliknąć w plan tras.

Obiekty w Cavalese

Mapa Powiększ

Szukaj…

: Biegówki Cavalese

Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex

Loading...
StickyNewsletter