Award
Opinie Klientów

Cavalese

173 Liczba ocen:

95 % Rekomendacja:

Miejscowość 9,0
Teren narciarski 9,3

Teren narciarski Val di Fiemme-Obereggen

Informacje o terenie narciarskim
Maks. wysokość: 2 388 m Gondole: 10
Min. wysokość: 860 m Trasy łącznie: 111 km
Wys. miejscowość: 1 000 m
Nartostrady:
37 km
Wyciągi łącznie: 45
Nartostrady:
57 km
Orczyki: 10
Nartostrady:
17 km
Krzesełka: 25

Teren narciarski Val di Fiemme-Obereggen

Karnet narciarski „Val di Fiemme-Obereggen” obowiązuje na pięciu zróżnicowanych terenach narciarskich, Alpe Cermis, Alpe Luisa-Bellamonte, Lavazé-Oclini, Passo Rolle i Ski Center Latemar. Tym samym miłośnicy sportów zimowych mają dostęp do tras o różnych stopniach trudności, o łącznej liczbie 111 km, na wysokości pomiędzy 860 i 2388 m, połączonych 45 wyciągami.

Dla początkujących narciarzy idealne będą słoneczne stoki, położone po południowej stronie Alpe Lusia. Wytrawni narciarze na pewno będą usatysfakcjonowani jazdą po stromych stokach Olimpia przy Alpe Cermis, które położone są powyżej miasteczka Cavalese. Tutaj można rozkoszować się jazdą po 7,5 km trasie prowadzącej do doliny, której różnica wysokości wynosi 1390 m.

Również amatorzy snowboardu znajdą w dolinie Val di Fiemme coś dla siebie. Do dyspozycji jest m.in. snowpark przy centrum narciarskim Latemar z rails, boxami, kickerami, halfpipe i wieloma innymi, gdzie można do woli testować swoje umiejętności. Również fani freeride'u będą mogli wyszaleć się tutaj do woli! Dodatkowo pomiędzy poszczególnymi miejscowościami i terenami Val di Fiemme kursują bezpłatne autobusy dla narciarzy.

Od sezonu zimowego 16/17 dostępna jest kolejka Kombibahn Laner z 6-osobową gondolą i 8-osobowa gondola w Ski Center Latemar. Dzięki temu możliwy jest wygodny dostęp do nowego, mającego ok. 750 m długości toru saneczkowego. Poza tym w grudniu 2016 otwarta została chata górska z drewna i szkła z tarasem z widokiem na panoramę i bar przy Oberholzlift, która zachęca do chwili przerwy. W Alpe Cermis warto skorzystać z terenu do zabaw dla dzieci „Cermislandia" z torem saneczkowym i tubbingiem, jak również szkółka nauki jazdy na nartach i plac co ćwiczeń. W nowoczesnym lounge-barze „La Baita Tonda" można rozgrzać się i odprężyć po długim dniu na stoku.

Zasady obowiązujące na stokach narciarskich we Włoszech

W celu zapewnienia bezpieczeństwa na stokach narciarskich we Włoszech, od 2022 roku wchodzą w życie nowe przepisy bezpieczeństwa. Aby móc korzystać z terenów narciarskich, każdy musi posiadać ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej, które pokrywa szkody wyrządzone osobom trzecim. Ubezpieczenie to będzie można wykupić również na miejscu, na poszczególne dni. Jazda na nartach pod wpływem alkoholu jest zabroniona i karana wysokimi grzywnami, przy czym maksymalna dawka alkoholu wynosi 0,5 mg/l. Aby zmniejszyć ryzyko obrażeń, kaski są również obowiązkowe dla wszystkich nieletnich jeżdżących na nartach, snowboardzie lub sankach.
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Nocna jazda na nartach Cavalese

W Cavalese można jeździć na nartach nie tylko w ciągu dnia, ale również raz w tygodniu po zmroku. Na terenie narciarskim Alpe Cermis znajdą Państwo 2,5 km tras do nocnej jazdy na nartach. Komu to nie wystarcza, ten może trzy razy w tygodniu skorzystać z terenu narciarskiego Obereggen i doświadczyć tam prawdziwej fascynacji nocną jazdą na nartach. Oferowany jest tutaj oprócz 2,5 km toru saneczkowego również 1,5 km oświetlonej trasy. Dla snowboardzistów i fanów freeridu jest tu nawet oferta dodatkowa w nocnym snowparku: osiem przeszkód do dyspozycji. Nocna jazda na nartach na terenach narciarskich w okolicy Cavalese jest w cenie dla posiadaczy kilkudniowego karnetu narciarskiego Val di Fiemme-Obereggen.

Après-ski Cavalese

Na każdym z terenów narciarskich Val di Fiemme czeka na Państwa wiele propozycji, jak spędzić udany wieczór i odprężyć się po nartach. Zapraszamy do jednej z tradycyjnych bacówek, aby rozkoszować się ostatnimi promieniami słońca i malowniczymi widokami, a także spróbować regionalnych smakołyków. A może mają Państwo ochotę spędzić wieczór w wesołej atmosferze w jednym z barów, czy lokali nocnych? W szczególności Cavalese może pochwalić się dużym wyborem restauracji, serwujących regionalne i międzynarodowe smakołyki, a także wieloma knajpkami i barami. "Cermisfera Fashon Lounge Bar" na końcu trasy Olimpia 3 jest nie tylko idealnym miejscem na odpoczynek po dniu spędzonym na stoku i kosztowanie promieni zachodzącego słońca, ale również na spokojne rozpoczęcie aprés-ski. Dla osób lubiących nocną jazdę to miejsce jest również odpowiednie, gdyż tutaj kończy się oświetlona trasa do nocnej jazdy na nartach.

Dolina Val di Fiemme to również wymarzony cel podróży dla miłośników wędrówek i natury. Dla fanów wędrówek w rakietach śnieżnych do dyspozycji są szlaki o różnych stopniach trudności. Zwolennicy dyscypliny nordic walking również znajdą tu odpowiednie trasy do uprawiania tego sportu. Szczególną, romantyczną atrakcją będzie wędrówka w rakietach śnieżnych przy świetle księżyca lub jazda na sankach pod rozgwieżdżonym niebem wzdłuż oświetlonej nartostrady w Obereggen. Dzięki oświetleniu można tam szaleć na sankach kilka razy w tygodniu do godz. 22:00. Od sezonu zimowego 16/17 dzięki kolejce Kombibahn Laner możliwy jest wygodny dostęp do nowego, mającego ok. 750 m długości toru saneczkowego. Prowadzi ona od Almgasthaus Epircher-Laner do dolnej stacji wyciągu krzesełkowego Absam-Maierl.

Snowpark: Morea Snowpark, Obereggen Snowpark Cavalese

Teren narciarski Val di Fiemme/Obereggen to prawdziwy raj dla wymagających fanów sportów zimowych. Zapierające dech w piersiach widoki oraz 8 na 10 dni słonecznych tworzą doskonałe warunki na zimowy wypoczynek. Również zwolennicy freestylu będą mieć tutaj wiele okazji, aby trenować nowe skoki i szlifować swoje umiejętności. Snowpark "Morea" w Bellamonte Alpe Lusia usytuowany jest po spokojnej i słonecznej południowej stronie stoku przy wyciągu "Fassana Morea" na wysokości 1970 m. Znajduje się tam 49 różnorodnych elementów jak boxy, rails, picnic table i inne, które oferują dla początkujących jak i zaawansowanych dużą dawkę dobrej zabawy.

Na terenie narciarskim Pampeago-Obereggen znajduje się kolejny snowpark "Obereggen". Przy stoku Pampeago czeka easy, medium i proline, a także halfpipe, a także poprowadzona została trasa do boardercrossu i banked slalom, które nadają się zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych. Dla dzieci przygotowano Kids Learn Park, w którym młodsi mogą wypróbować kilka tricków. W klubie Clubhouse ze specjalną strefą można wypocząć przy muzyce i orzeźwiającym napoju. Szczególną atrakcją jest Nightpark, który jest otwarty we wtorki, czwartki i piątki do godz. 22:00, w którym 8 elementów jest podświetlonych przez co można z nich korzystać także w godzinach wieczornych.

Czy teren narciarski Val di Fiemme-Obereggen nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Włochy

Eksperci testują: Val di Fiemme-Obereggen

W skład testu dotyczącego Val di Fiemme-Obereggen wchodzą następujące kategorie: najważniejsze kryteria, szczegółowe kryteria dot. zainteresowań oraz dalsze kryteria. Najważniejsze kryteria liczone są przy uwzględnianiu oceny końcowej podwójnie.

Łączna ocena w teście

(4,3 na 5 gwiazdek)

Najważniejsze kryteria oceny
Te oceny liczą się podwójnie

Wyciągi & gondole
Warunki śniegowe

Szczegółowe kryteria dot. zainteresowań

Rodziny & dzieci
Początkujący
Zaawansowani & fani freeride'u
Snowparki
Biegówki & trasy biegowe

Pozostałe kryteria

Après-ski
Oznakowanie (plan nartostrad, tablice informacyjne & drogowskazy)
Restauracje w górach & gastronomia
Dojazd & parking

Obiekty w Cavalese

Mapa Powiększ

Szukaj…

: Teren narciarski Cavalese

Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex

Loading...
StickyNewsletter