Znajdź teren narciarski
Wybierzcie Państwo idealny teren narciarski!
  1. Wystarczy wybrać ważne dla Państwa kryteria.
  2. Jako wynik otrzymają Państwo ośrodki z optymalnym terenem narciarskim.
Dane terenu narciarskiego
dowolny dowolny
dowolny dowolny
dowolny
Teren narciarski polecany dla
dowolny
dowolny
dowolny
Pozostałe
dowolny
dowolny
dowolny
dowolny
Dane wycieczki
dowolny
Państwa wybór
Wielkość terenu: dowolny Początkujący: dowolny Snowpark: dowolny długość podróży: dokładnie jak wybrano
Najwyższy punkt: dowolny Zaawansowani & fani freeride: dowolny Wyciągi & gondole: dowolny Kraj: dowolny
Km tras biegowych: dowolny Opinie Klientów: dowolny Cena za osobę: dowolny
Rodzina & dzieci: dowolny Après-ski: dowolny Czas podróży : dowolny
Wystąpił błąd. Proszę sprawdzić wprowadzone dane i spróbować ponownie. Błąd podczas wyszukiwania
Opinie Klientów

Val di Fassa (Dolomity)

NOWY!

Na chwilę obecną brak opinii

Informacje o terenie narciarskim
Fassatal
Maks. wysokość: 2 950 m
Min. wysokość: 1 320 m
Wys. miejscowość: 0 m
Wyciągi łącznie: 53
Orczyki: 16
Krzesełka: 26
Gondole: 11
Trasy łącznie: 120 km
Nartostrady:
24 km
Nartostrady:
87 km
Nartostrady:
9 km
Plan nartostrad

Narty Val di Fassa – fantastyczne Dolomity!

Val di Fassa (Dolomity)

Bezpośrednio na granicy między Trentino a Tyrolem Południowym, u stóp jednego z najpiękniejszych szczytów Dolomitów lodowca Marmolada (3.342 m) leży Val di Fassa. Dzięki Sella Ronda, a także typowemu dla Ladynii stylowi życia, architekturze i kuchni, dolina Val di Fassa stała się jednym z najchętniej odwiedzanych miejsc w Dolomitach. Narciarze cenią sobie tutejsze zróżnicowane tereny narciarskie, snowboardziści mają do wyboru kilka funparków, a z karnetem Dolomiti Superski wszyscy mogą korzystać z ponad 1.200 km tras. Val di Fassa - fantastyczne Dolomity!Val di Fassa otacza malownicza sceneria Dolomitów. Miejscowości Vigo (1.393 m) i Pozza (1.320 m) położone są niedaleko szczytu Rosengarten (2.981 m), skąd roztaczają się wspaniałe widoki górskie. W porównaniu z innymi włoskimi miejscowościami panuje tutaj dość spokojna atmosfera, co czyni te dwa ośrodki atrakcyjnymi szczególnie dla rodzin. W miejscowości Campitello (1.448 m) dominują masywy Langkofel i Col Rodella (2.404 m). Canazei (1.450 m) jest najsłynniejszą miejscowością w dolinie Val di Fassa, z której – podobnie jak w przypadku Campitello – możliwy jest bezpośredni dostęp do karuzeli narciarskiej Sella Rondy. Na charakter miejscowości ogromny wpływ ma tradycja ladyńska rdzennych mieszkańców tego regionu. Canazei to idealne połączenie natury i sportu, rozrywki i kultury oraz wypoczynku i życia nocnego. Dzielnica Alba (1.517 m) jest znana ze szczególnie trudnej czarnej trasy zjazdowej prowadzącej bardzo stromo w dół doliny. Bezpłatny autobus dla narciarzy kursuje między poszczególnymi miejscowościami.

Val di Fassa

Dolina Val di Fassa znajduje się w południowo-zachodniej części Dolomitów w prowincji Trydent i graniczy z Tyrolem Południowym. Idylliczną dolinę otacza kilka z najsłynniejszych szczytów w Dolomitach jak np. Rosengarten (3004 m), Langkofel (3181 m), masyw Gruppo Sella oraz zachwycający lodowiec Marmolada (3342 m). Rzeczka Avisio przecina okoliczne miejscowości w tej trzyjęzycznej dolinie (niemiecki, włoski i ladyński).

114 km nartostrad i 59 wyciągów tworzą jeden z największych terenów narciarskich w Dolomitach i dodatkowo umożliwiają dostęp do znanego na całym świecie regionu Sella Ronda. Turystyka stanowi najważniejsze źródło dochodów w dolinie Val di Fassa, w związku z czym na przyjezdnych czeka oprócz pierwszorzędnego terenu narciarskiego również bogata oferta rozrywkowa, która obejmuje sport i relaks, tradycję i kulturę, miejscową gościnność oraz wyśmienitą kuchnię trydenckiego regionu.

Dojazd Val di Fassa (Dolomity)

Dojazd własny • Średni czas dojazdu z Warszawy: 15 godz. • Planowanie trasy – www.viamichelin.comLotniska w pobliżu Campitello(więcej informacji tutaj)
LotniskoKm
śred.
Śred.
czas dojazdu
Innsbruck146 km01:52
Salzburg242 km03:46
Bergamo363 km03:45
Transfer z lotniska(więcej informacji tutaj)

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex