Opinie Klientów

Zell am See

821 Liczba ocen:

94 % Rekomendacja:

Miejscowość 8,9
Teren narciarski 8,8
Plan nartostrad
Informacje o terenie narciarskim
Schmittenhöhe - Zell am See
Maks. wysokość: 2 000 m
Min. wysokość: 760 m
Wys. miejscowość: 750 m
Wyciągi łącznie: 28
Orczyki: 9
Krzesełka: 10
Gondole: 9
Trasy łącznie: 77 km
Nartostrady:
30 km
Nartostrady:
28 km
Nartostrady:
19 km
Trasy do skialpinizmu: 8 km

Narty Zell am See - lodowiec-góry-jezioro - przepiękna panorama!

Zell am See

Miejscowość Zell am See położona jest na wysokości 750 m na obrzeżach Parku Narodowego Wysokie Taury w Austrii. Otoczona przez potężne szczyty, lodowce i zbocza gmina zawdzięcza swą nazwę, jak można się domyślić idyllicznemu położeniu przy jeziorze Zeller See. Najbliższa charakterystyczna góra miejscowości Zell am See to Schmittenhöhe o wysokości 2000 m, oferująca zarówno zimą, jak i latem piękno natury i ciekawe przeżycia. Starówka miejscowości daje odczuć, że posiada ona długą historię, która prowadzi do wczesnego średniowiecza. Warto zobaczyć Ferry Porsche Congress Center, nazwane na cześć honorowego obywatela miasta, jak również Grand Hotel Zell am See. Hotel zlokalizowany jest bezpośrednio przy brzegu jeziora i dzięki wyjątkowej architekturze stanowi wizytówkę miasta.

Jako centrum turystyczne i stolica powiatu Regionu Pinzgau, Zell am See z oczywistych względów oferuje wszystko, czego potrzeba. Oprócz sportów zimowych i idealnej lokalizacji na rozpoczęcie jazdy na nartach na kilku położonych w pobliżu terenach narciarskich Zell am See jest miejscem, gdzie odbywa się wiele wydarzeń i istnieją znakomite warunki od odpoczynku. Letnie koncerty, festyny górskie, zimowe psie zaprzęgi i jazda na łyżwach na jeziorze Zeller See: oferowane jest tu niemal wszystko. Jeżeli mamy ochotę spróbować wieczorem szczęścia, możemy wybrać się do kasyna.

Poszukujący odpoczynku znajdą wytchnienie nie tylko dzięki otaczającej przyrodzie, lecz także w pobliskim TAUERN SPA. Latem wokół jeziora znajdziemy liczne plaże, a na krystalicznie czystej wodzie możemy spróbować nart wodnych i skoków do wody. Zimą z kolei popularny jest snowkite, nordic walking lub klasyczna jazda na nartach.

Zell am See-Kaprun

Zell am See-Kaprun znajduje się w sercu Ziemi Salzburskiej i zaliczany jest do najbardziej znanych i najważniejszych regionów turystycznych w całej Austrii. Region ten zdominowany jest szczytami Kitzsteinhorn (3203 m), Schmittenhöhe (2000 m) i Maiskogel (1675 m). Znajdujący się tam Park Narodowy Hohe Tauern jest dodatkowo gwarancją udanej zabawy na śniegu. Oprócz zróżnicowanych śniegowo tras i dzięki lodowcowi Kitzsteinhorn, czeka również na Państwa w tym regionie bogata oferta rozrywkowa i après-ski, która pozwoli na spędzenie idealnego urlopu.

Dojazd Zell am See

  • Kolej: Zell am See (w miejscowości)
  • Przelot: Salzburg (ok. 80 km), Innsbruck (ok. 150 km), Monachium (ok. 200 km), Klagenfurt (ok. 225 km)

Artykuł o Zell am See

wszystkie artykuły

Obiekty w Zell am See

Mapa Powiększ

Szukaj…

: Narty Zell am See

Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex

Loading...
StickyNewsletter