Znajdź teren narciarski
Wybierzcie Państwo idealny teren narciarski!
  1. Wystarczy wybrać ważne dla Państwa kryteria.
  2. Jako wynik otrzymają Państwo ośrodki z optymalnym terenem narciarskim.
Dane terenu narciarskiego
dowolny dowolny
dowolny dowolny
dowolny
Teren narciarski polecany dla
dowolny
dowolny
dowolny
Pozostałe
dowolny
dowolny
dowolny
dowolny
Dane wycieczki
dowolny
Państwa wybór
Wielkość terenu: dowolny Początkujący: dowolny Snowpark: dowolny długość podróży: dokładnie jak wybrano
Najwyższy punkt: dowolny Zaawansowani & freeride: dowolny Wyciągi & gondole: dowolny Kraj: dowolny
Km tras biegowych: dowolny Opinie Klientów: dowolny Cena za osobę: dowolny
Rodzina & dzieci: dowolny Après-ski: dowolny Czas podróży : dowolny
Wystąpił błąd. Proszę sprawdzić wprowadzone dane i spróbować ponownie. Błąd podczas wyszukiwania
Award
Opinie Klientów

Zell am See

742 Liczba ocen:

80 % Rekomendacja:

Miejscowość 9,2
Teren narciarski 8,0

Teren narciarski Schmittenhöhe - Zell am See

Informacje o terenie narciarskim
Maks. wysokość: 2 000 m Gondole: 9
Min. wysokość: 760 m Trasy łącznie: 77 km
Wys. miejscowość: 750 m
Nartostrady:
30 km
Wyciągi łącznie: 28
Nartostrady:
28 km
Orczyki: 9
Nartostrady:
19 km
Krzesełka: 10 Trasy do skialpinizmu: 8 km

Teren narciarski Schmittenhöhe - Zell am See

Z karnetem narciarskim Ski Alpin Card można korzystać z terenów narciarskich Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang oraz Zell am See/Kaprun mając łącznie do dyspozycji jest 408 km tras narciarskich.Wszystko w ramach motto "1 karnet, trzy regiony, bezkres gór".

W Zell am See i Kaprun mają Państwo do wyboru 138 km nartostrad oraz 47 nowoczesnych wyciągów na dwóch terenach narciarskich Maiskogel i Schmittenhöhe, jak i na terenie narciarskim z lodowcem Kitzsteinhorn, położonym na wys. 3203 m.

Z karnetem narciarskim ""Kitzsteinhorn-Kaprun" (sezon niski) mogą Państwo korzystać z terenu narciarskiego o tej samej nazwie, który posiada dobre warunki narciarskie. Z 61 km różnorodnych tras mogą korzystać zarówno początkujący, jak i narciarze rekreacyjni. Szerokie stoki do jazdy carvingiem i długie sportowe zjazdy, jak 5 km przy górnej stacji wyciągu Magnetköpfllift z pewnością spowodują mnóstwo frajdy. Z Kaprun do lodowca można dotrzeć albo kolejką Gletscherjet albo Panoramabahn również nowym K-onnection bezpośrednio do centrum. Z Zell am See mogą Państwo szybko i wygodnie dostać się do terenu narciarskiego Schmittenhöhe (2000 m) dzięki kolejkom CityXpress, TrassXpress albo kolejką Schmittenhöhenbahn. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie: trasy o wszystkich poziomach zaawansowania oraz 4-kilometrową trasę do doliny, która jest uważana za najtrudniejszą w regionie, a także trasę Balck Mamba o nachyleniu 63%.

Teren narciarski Maiskogel jest ze względu na dużą liczbę tras niebieskich (i szerokich) idealnym miejscem dla rodzin z dziećmi. Przy wyciągu Maiskogelköpfellift znajduje się też najdłuższa trasa zjazdowa (ok. 7 km) w regionie.

Każdy z trzech terenów narciarskich na swój własny snowpark z elementami typu tables, slides, jumps. Również fani freeride'u znajdą tutaj coś dla siebie. Łącznie mają oni do dyspozycji 5 tras oraz dobrze zorganizowaną bazę informacyjną. Przy Schmittenhöhe, poniżej wyciągu Sonnkogelbahn dostępny jest przykładowo teren do jazdy poza wyznaczonymi trasami.

Teren narciarski Zell am See i Kaprun oferuje dodatkowo bezpłatne korzystanie z hotspotów Wi-Fi, dzięki którym można bez problemu skorzystać z internetu, odnaleźć potrzebne informacje dotyczące warunków pogodowych czy opublikować najnowsze zdjęcia!

Od grudnia 2019 Schmittenhöhe połączone jest ze Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn. W nowym zellamseeXpress brakuje wyłącznie niewielkiego połączenia do Viehhofen w Dolinie Glemmtal. Każda z sześciu kabin posiada urządzenia nagłaśniające, do których można podłączyć własną muzykę. Między Viehhofen i Vorderglemm kursuje dodatkowo autobus dla narciarzy. Do roku 2023 tereny Skicircus Saalbach Hinterglemm Leogang Fieberbrunn i Zell am See-Kaprun mają zostać w całości połączone (już bez potrzeby jazdy autobusem). To spowoduje powstanie największego połączonego terenu narciarskiego w Austrii.
W celu powiększenia proszę nacisnąć na plan nartostrad.

Nocna jazda na nartach Zell am See

Do terenów narciarskich umożliwiających nocną jazdę na nartach w Austrii należy również teren Zell am See-Kaprun. Znajduje się on w Zell am See przy Ebenbergbahn. Wyciąg kończy swoją dzienną zmianę już o godz. 15:00. We wtorki, czwartki i piątki jednak sportowcy zimowi mogą z niego korzystać dodatkowo w godz. 18:30 – 21:00 i dzięki temu odbyć nocną jazdę na nartach na oświetlonym „Nightslope”. Podczas nocnej jazdy na nartach można podziwiać fascynujący widok na oświetloną miejscowość w dolinie. Posiadacze kilkudniowego karnetu narciarskiego mogą bezpłatnie korzystać z nocnej jazdy na nartach. W innym razie można zakupić bilet na miejscu.

Après-ski Zell am See

Après-ski w Zell am See i Kaprun jest najlepszym après-ski w austriackim wydaniu. Liczne bacówki i chaty narciarskie już w ciągu dnia czekają na turystów. Warto wybrać się do baru "Schnaps-Hans" na szczycie Schmittenhöhe lub do przytulnej bacówki Pinzgauer Hütte. Wieczorem do zabawy zapraszają bary après-ski, puby oraz dyskoteki, jak np. ” Off Piste Bar“, „Crazy Daisy“ lub „Diele“, gdzie bawić się można do białego rana.

Jazda na sankach (w dzień i w nocy), jazda na łyżwach, narciarstwo biegowe lub wizyta w parku wodnym z sauną uzupełniają szeroką ofertę rozrywkową. Dla pragnących więcej adrenaliny, doskonałą alternatywą będzie skok ze spadochronem, kierowanie latawcem nad całym regionem, bądź podziwianie całej okolicy podczas przelotu szybowcem. Również przechadzka po alejce spacerowej bogatej w sklepy i kafejki uzupełni ofertę rozrywkową.

Snowpark: Snowpark Kitzsteinhorn Zell am See

Na trzech terenach narciarskich można korzystać z bogatej oferty freestyle. Prawdziwi fani freestyle'u w pierwszej kolejności powinni udać się na Kitzsteinhorn. Na tamtejszym terenie narciarskim można bowiem skorzystać aż z 4 różnorodnych snowparków.

W „Easy-Park” dzieci i początkujący mogą bezpiecznie uczyć się pierwszych tricków, a zaawansowani doskonalić swoje umiejętności. W parku dostępne są między innymi: rainbow box, wave box, down rail oraz 3 kickery. W parku „Central Park” każdy zaawansowany narciarz znajdzie coś dla siebie. 9-metrowy barrier, różne poręcze i kickery (5-13 m), a także knuckle nie pozostawią żadnych niespełnionych życzeń! Na samej górze, na wysokości 2900 m dostępny jest także „Glacier Park”, czynny tylko wiosną i jesienią. Obok snowparków na turystów czeka również eagle line z przeszkodami dla początkujących i zaawansowanych. Szczególną atrakcją jest natomiast superpipe - o długości 150 m i wysokości 6,5 m. Jest to największa tego typu rampa w Austrii.

W funparku „Schmitten” położonym na Schmittenhöhe do dyspozycji odwiedzających są dodatkowo takie przeszkody jak poręcze, boxy, kickery. Są one przeznaczone głównie dla początkujących i średnio-zaawansowanych. Sporo zabawy gwarantuje również funslope „Schmitten XXL” o długości 1300 m z falistymi przeszkodami, skoczniami, tunelami itp.

Kolejny park możemy polecić rodzinom z dziećmi. „Schmidolins Drachenpark" posiada liczne atrakcje dla najmłodszych - fale, niewielkie rampy, które umożliwiają pierwsze kroki w freestyle'u. Kolejną atrakcją jest trasa zjazdowa Kidsslope na Glocknerwiese.

Czy teren narciarski Schmittenhöhe - Zell am See nie jest dla Państwa odpowiedni? Prosimy więc sprawdzić jeszcze tutaj: Tereny narciarskie Austria

Eksperci testują: Schmittenhöhe - Zell am See

W skład testu dotyczącego Schmittenhöhe - Zell am See wchodzą następujące kategorie: najważniejsze kryteria, szczegółowe kryteria dot. zainteresowań oraz dalsze kryteria. Najważniejsze kryteria liczone są przy uwzględnianiu oceny końcowej podwójnie.

Łączna ocena w teście

(4,3 na 5 gwiazdek)

Najważniejsze kryteria oceny
Te oceny liczą się podwójnie

Wyciągi & gondole
Warunki śniegowe

Szczegółowe kryteria dot. zainteresowań

Rodziny & dzieci
Początkujący
Zaawansowani & fani freeride'u
Snowparki
Biegówki & trasy biegowe

Pozostałe kryteria

Après-ski
Oznakowanie (plan nartostrad, tablice informacyjne & drogowskazy)
Restauracje w górach & gastronomia
Dojazd & parking

Obiekty w Zell am See

Mapa Powiększ

Szukaj…

: Teren narciarski Zell am See

Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex