Newsletter

Subskrybuj już teraz i zapewnij sobie wiele korzyści!

Znak jakości tras biegowych Austria

Znak jakości tras biegowych Austria

Austria oferuje wszystkim odwiedzającym nie tylko znakomite tereny narciarskie, ale także dobrze przygotowane i oznaczone trasy do narciarstwa biegowego.

Miejscowości i regiony, które gwarantują swoim gościom wysoki standard i pretendują do miana najlepszych terenów do narciarstwa biegowego w Austrii, mogą wnioskować o przyznanie znaku jakości tras biegowych.

Oprócz centralnego znaku jakości, który wyróżnia tereny z minimum 30 km tras, 80-dniowym okresem naśnieżenia, odpowiednim przygotowaniem i oznakowaniem tras, w Austrii dostępne są również 3 inne znaki jakości, których kryteria nieznacznie różnią się od tych centralnych.

Trzy austriackie kraje związkowe - Tyrol, Styria i Karyntia - posiadają ponadto odrębne znaki jakości, przyznawane na podstawie własnych kryteriów.

Wyłącznie tereny, które spełnią ściśle określone kryteria, mogą otrzymać znak jakości na minimum 3 lata, natomiast w Karyntii na 5 lat.

Tyrol - „Tyrolski znak jakości tras biegowych”

Tyrol - „Tyrolski znak jakości tras biegowych”
W kraju związkowym Tyrol już od roku 1981 przyznawany jest przez lokalne władze „Tyrolski znak jakości tras biegowych”. Aby otrzymać wspomniany znak jakości należy spełnić określone kryteria. Dany teren do narciarstwa biegowego musi się zaliczać do tzw. terenów zamkniętych, co oznacza, iż większość tego obszaru powinna się znajdować w granicach Tyrolu. Jeżeli wszystkie kryteria zostaną spełnione, … Więcej

Styria - „Styryjski znak jakości tras biegowych”

Styria - „Styryjski znak jakości tras biegowych”
Miłośnicy białego szaleństwa mogą się spodziewać wysokiej jakości tras do narciarstwa biegowego w regionie Styrii, które zostały wyróżnione regionalnym znakiem jakości. Znak ten przyznawany jest po spełnieniu określonych kryteriów przez lokalne władze. Do wspomnianych kryteriów należą, m.in. gwarancja śniegu, idealnie przygotowane odcinki do jazdy stylem klasycznym i skatingowym, bezpieczeństwo … Więcej

Karyntia - „Karyncki znak jakości tras biegowych”

Karyntia - „Karyncki znak jakości tras biegowych”
Idealne warunki do uprawiania narciarstwa biegowego oferuje również kraj związkowy Karyntia. Karyncki znak jakości przyznawany jest zarządcom tych tras biegowych, które spełnią określone kryteria władz lokalnych. Do wspomnianych warunków należy m.in. zapewnienie określonej gwarancji śniegu, dostępu do różnych rodzajów tras, a także kryteria odnośnie regularnego preparowania i użytkowania tras. … Więcej