Opinie Klientów

Val d'Anniviers

138 Liczba ocen:

94 % Rekomendacja:

Miejscowości 8,8
Tereny narciarskie 8,4
Informacje dot. regionu narciarskiego
Val d'Anniviers
Maks. wysokość: 3 025 m
Min. wysokość: 1 341 m
Wyciągi łącznie: 42
Orczyki: 27
Krzesełka: 8
Gondole: 7
Trasy łącznie: 195 km
Nartostrady:
60 km
Nartostrady:
92 km
Nartostrady:
43 km
Trasy do skialpinizmu: 15 km

Narty Val d'Anniviers – alpejska dolina z panoramą na szczyty i jezioro!

Alpejska dolina Val d'Anniviers jest osadzona w wyjątkowym krajobrazie z gigantycznymi czterotysięcznikami szwajcarskiego Wallis i turkusową wodą w zbiorniku retencyjnym Moiry. Rozciąga się w Dolinie Rodanu od miasta Sierre-Siders, słynącego z wina, poprzez spokojny kurort Zinal do potężnego łańcucha górskiego "Grande Couronne" (Wielka Korona) - w tym światowej sławy szczytów Matterhorn (4478 m) i Weisshorn (4505 m).

Dolina oferuje szeroki wachlarz możliwości spędzania wolnego czasu. Szczególnie popularne są tu sporty zimowe, ponieważ miasta Vercorin (1330 m), Grimentz (1553 m), Zinal (1675 m), St-Luc (1655 m) i Chandolin (1936 m) zostały połączone w duży region sportów zimowych. Na wysokości między 1340 - 3026 m narciarze i snowboardziści znajdą około 200 km tras narciarskich o różnym stopniu trudności, a także możliwości uprawiania freeride'u i funparki. Również poza trasami jest tu mnóstwo atrakcji: jazda na sankach, jazda na łyżwach, wspinaczka lodowa, wędrówki zimowe i paralotniarstwo to tylko niektóre z wielu możliwości spędzania wolnego czasu. Basen Zinal z sauną i jacuzzi oferuje również ciekawą alternatywę po stoku. Cała rodzina może również spróbować swoich sił w rozwiązywaniu zagadek w Escape Room w Grimentz.

Nie przegap tradycyjnego raclette regionu Wallis i specjalnego "wina lodowcowego". To białe wino ma smak przypominający sherry i dojrzewa na wysokości ponad 1200 m, tłoczone i dojrzewające przez wiele lat w modrzewiowych beczkach w pobliżu lodowca.

Vercorin

U podnóża Crêt du Midi (2332 m) leży miejscowość Vercorin na wysokości 1330 m, z blisko 600 mieszkańcami. Niedaleko miasta Siders można podziwiać wspaniały widok na dolinę Rodanu. W Vercorin miłośnicy sportów zimowych mogą bezpośrednio wejść na teren narciarski o tej samej nazwie i cieszyć się czystą przyjemnością jazdy na nartach. Ze względu na swoje położenie, Vercorin zaprasza również do fantastycznych wędrówek przez ośnieżone i naturalnie …
Szczegóły dot. miejscowości

Zinal

Otoczony imponującym górskim krajobrazem "Kaiserkrone" tzw. cesarskiej korony, ośrodek narciarski Zinal leży na końcu doliny Val d'Anniviers we francuskojęzycznej części Wallis. Na pierwszy rzut oka nieco niepozorny, przypominający dawny Maiensäss - specjalną formę pastwiska alpejskiego z chatami i stajniami - emanuje niepowtarzalnym urokiem. Wczasowicze znajdą tu nie tylko dobrze zachowane chaty z poprzedniej epoki, ale także przytulne …
Szczegóły dot. miejscowości

Miejscowości Val d'Anniviers

Mapa Powiększ

miejscowość Obiekty
1
1

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex

Loading...
StickyNewsletter