Opinie Klientów

Vercorin

59 Liczba ocen:

89 % Rekomendacja:

Miejscowość 8,5
Teren narciarski 8,2
Plan nartostrad
Informacje o terenie narciarskim
Vercorin
Maks. wysokość: 2 374 m
Min. wysokość: 1 341 m
Wys. miejscowość: 1 330 m
Wyciągi łącznie: 9
Orczyki: 6
Krzesełka: 0
Gondole: 3
Trasy łącznie: 35 km
Nartostrady:
13 km
Nartostrady:
19 km
Nartostrady:
3 km

Narty Vercorin – urlop zimowy pełen wdzięku!

Vercorin

U podnóża Crêt du Midi (2332 m) leży miejscowość Vercorin na wysokości 1330 m, z blisko 600 mieszkańcami. Niedaleko miasta Siders można podziwiać wspaniały widok na dolinę Rodanu.

W Vercorin miłośnicy sportów zimowych mogą bezpośrednio wejść na teren narciarski o tej samej nazwie i cieszyć się czystą przyjemnością jazdy na nartach. Ze względu na swoje położenie, Vercorin zaprasza również do fantastycznych wędrówek przez ośnieżone i naturalnie zachowane krajobrazy zimowe.

Historyczna przeszłość tej małej wioski znajduje odzwierciedlenie w licznych stodołach i spichlerzach, co z kolei nadaje szczególnego uroku. Po dniu spędzonym na nartach warto skorzystać z możliwości zwiedzania wioski z przewodnikiem lub pójścia do muzeum.

Val d'Anniviers

Alpejska dolina Val d'Anniviers jest osadzona w wyjątkowym krajobrazie z gigantycznymi czterotysięcznikami szwajcarskiego Wallis i turkusową wodą w zbiorniku retencyjnym Moiry. Rozciąga się w Dolinie Rodanu od miasta Sierre-Siders, słynącego z wina, poprzez spokojny kurort Zinal do potężnego łańcucha górskiego "Grande Couronne" (Wielka Korona) - w tym światowej sławy szczytów Matterhorn (4478 m) i Weisshorn (4505 m).

Dolina oferuje szeroki wachlarz możliwości spędzania wolnego czasu. Szczególnie popularne są tu sporty zimowe, ponieważ miasta Vercorin (1330 m), Grimentz (1553 m), Zinal (1675 m), St-Luc (1655 m) i Chandolin (1936 m) zostały połączone w duży region sportów zimowych. Na wysokości między 1340 - 3026 m narciarze i snowboardziści znajdą około 200 km tras narciarskich o różnym stopniu trudności, a także możliwości uprawiania freeride'u i funparki. Również poza trasami jest tu mnóstwo atrakcji: jazda na sankach, jazda na łyżwach, wspinaczka lodowa, wędrówki zimowe i paralotniarstwo to tylko niektóre z wielu możliwości spędzania wolnego czasu. Basen Zinal z sauną i jacuzzi oferuje również ciekawą alternatywę po stoku. Cała rodzina może również spróbować swoich sił w rozwiązywaniu zagadek w Escape Room w Grimentz.

Nie przegap tradycyjnego raclette regionu Wallis i specjalnego "wina lodowcowego". To białe wino ma smak przypominający sherry i dojrzewa na wysokości ponad 1200 m, tłoczone i dojrzewające przez wiele lat w modrzewiowych beczkach w pobliżu lodowca.

Dojazd Vercorin

  • Kolej: Saint-Luc (ok. 20 km), Sitten (ok. 20 km), Brig (ok. 55 km), Freiburg (ok. 150 km)
  • Przelot: Sitten (ok. 20 km), Berno (ok. 120 km), Lozanna (ok. 125 km), Aosta (ok. 135 km)

Obiekty w Vercorin

Mapa Powiększ

Szukaj…

: Narty Vercorin

Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex

Loading...
StickyNewsletter