Opinie Klientów

Zinal

79 Liczba ocen:

97 % Rekomendacja:

Miejscowość 9,1
Teren narciarski 8,6
Plan nartostrad
Informacje o terenie narciarskim
Grimentz - Zinal
Maks. wysokość: 2 900 m
Min. wysokość: 1 570 m
Wys. miejscowość: 1 675 m
Wyciągi łącznie: 19
Orczyki: 11
Krzesełka: 5
Gondole: 3
Trasy łącznie: 100 km
Nartostrady:
27 km
Nartostrady:
43 km
Nartostrady:
30 km
Trasy do skialpinizmu: 15 km

Narty Zinal - pełna wdzięku wioska u stóp cesarskiej korony!

Zinal

Otoczony imponującym górskim krajobrazem "Kaiserkrone" tzw. cesarskiej korony, ośrodek narciarski Zinal leży na końcu doliny Val d'Anniviers we francuskojęzycznej części Wallis. Na pierwszy rzut oka nieco niepozorny, przypominający dawny Maiensäss - specjalną formę pastwiska alpejskiego z chatami i stajniami - emanuje niepowtarzalnym urokiem. Wczasowicze znajdą tu nie tylko dobrze zachowane chaty z poprzedniej epoki, ale także przytulne restauracje i bary, które zapraszają na przyjemne zakończenie dnia w przytulnej atmosferze.

Bezkonkurencyjne położenie w środku górskiego świata sprawia, że Zinal jest idealne do uprawiania wszystkich zimowych aktywności. Narciarstwo, wędrówki zimowe, narciarstwo biegowe i wiele więcej - szeroka oferta przyciąga do tej urokliwej wioski wszystkich miłośników sportów zimowych.

Val d'Anniviers

Alpejska dolina Val d'Anniviers jest osadzona w wyjątkowym krajobrazie z gigantycznymi czterotysięcznikami szwajcarskiego Wallis i turkusową wodą w zbiorniku retencyjnym Moiry. Rozciąga się w Dolinie Rodanu od miasta Sierre-Siders, słynącego z wina, poprzez spokojny kurort Zinal do potężnego łańcucha górskiego "Grande Couronne" (Wielka Korona) - w tym światowej sławy szczytów Matterhorn (4478 m) i Weisshorn (4505 m).

Dolina oferuje szeroki wachlarz możliwości spędzania wolnego czasu. Szczególnie popularne są tu sporty zimowe, ponieważ miasta Vercorin (1330 m), Grimentz (1553 m), Zinal (1675 m), St-Luc (1655 m) i Chandolin (1936 m) zostały połączone w duży region sportów zimowych. Na wysokości między 1340 - 3026 m narciarze i snowboardziści znajdą około 200 km tras narciarskich o różnym stopniu trudności, a także możliwości uprawiania freeride'u i funparki. Również poza trasami jest tu mnóstwo atrakcji: jazda na sankach, jazda na łyżwach, wspinaczka lodowa, wędrówki zimowe i paralotniarstwo to tylko niektóre z wielu możliwości spędzania wolnego czasu. Basen Zinal z sauną i jacuzzi oferuje również ciekawą alternatywę po stoku. Cała rodzina może również spróbować swoich sił w rozwiązywaniu zagadek w Escape Room w Grimentz.

Nie przegap tradycyjnego raclette regionu Wallis i specjalnego "wina lodowcowego". To białe wino ma smak przypominający sherry i dojrzewa na wysokości ponad 1200 m, tłoczone i dojrzewające przez wiele lat w modrzewiowych beczkach w pobliżu lodowca.

Dojazd Zinal

  • Kolej: Zinal, Saint-Luc (ok. 15 km), Sitten (ok. 45 km), Brig (ok. 65 km), Freiburg (ok. 170 km)
  • Przelot: Sitten (ok. 45 km), Berno (ok. 125 km), Lozanna (ok. 140 km), Aosta (ok. 150 km)

Obiekty w Zinal

Mapa Powiększ

Szukaj…

: Narty Zinal

Na chwilę obecną brak ofert wyjazdów.

Bezpieczne rezerwacje i zalety SnowTrex

Loading...
StickyNewsletter